Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vannak jogi következményei...

Vannak jogi következményei annak, ha más diákigazolványát használom?

Figyelt kérdés

Passzív féléven vagyok és kicsit durvának tartom a teljes árú bérletek árát, de mivel a diákigazolványomat sikeresen elhagytam, így most pillanatnyilag más - érvényesített, de nem használt - igazolványát használom.

Ha ellenőrbácsi észreveszi hogy amit a képébe tolok igazolványt, azon nem én vagyok, akkor szimplán kifizetteti velem a bliccelési bírságot, vagy ez már komolyabb következményekkel is járhat?


2011. okt. 16. 21:29
1 2
 1/11 Argloss ***** válasza:
100%
Szerintem a diákigazolvány okirat, mint mondjuk a személyi. Ha rendőrt hív, akkor okirattal való visszaélés, ami két év börtönt is jelenthet... Bár nem vagyok jogász, szóval eléggé felületes a tudásom...
2011. okt. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Okirat hamisítás. Feljelentést von magad után. 8 éve is büntették, 60ezer ft, vagy 300 nap elzárás.
2011. okt. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, az első válaszoló írta le szép szakszóval :) De a lényeg az, hogy büntethető.
2011. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy szerintem is :D

De az a durva, hogy még így is jobban megéri diákbérletet vennem, mert ha kéthónapig nem kapnak el, akkor már pluszban vagyok...

2011. okt. 16. 21:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha meg elkapnak, egy év börtön... vagy több, és úgy már nem biztos, hogy megéri :)
2011. okt. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

BTK 274. § (1) Aki

...

b) hamis vagy hamisított, illetőleg más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,

...

bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2011. okt. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"A megállapított menetdíjon felül 8.000 Ft pótdíjat fizet, aki:

- a bérletét vagy más, utazásra vagy kedvezmény igénybevételére jogosító igazolványát, igazolását arra

jogosulatlan részére felhasználásra átadja vagy a más nevére szóló ilyen okmányokat felhasználja"


Ezt mondja a volán szabályzata... Az én esetem ezen kívül esne?

2011. okt. 16. 21:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Én inkább matricát szereznék valahogy az enyémre... Bár évek alatt soha nem nézték meg, csak azt, hogy érvényes-e, meg gondlom, hogy legalább a nem stimmel-e, tüzetesebben semmit, de ha mégis... Akkor akár le is csukhatnak!
2011. okt. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy te más diákját használod, azt nem a BKV szabályozza. A bkv csak a saját maga által kibocsátott bérletet, kis kedvezményes ezt-azt szabályozza, a te diákod az közokirat.
2011. okt. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is matricát akartam, csak mire meglett a matrica addigra elsikerült hagyni magát az igazolványt...
2011. okt. 16. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!