Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az Elektromos Művek tényleg...

Az Elektromos Művek tényleg ilyen "nagy Úr"?

Figyelt kérdés

Ismerősi körömben van egy egyedülálló anya aki egyedül neveli a gyerekét,nemrég sikerült álláshoz jutnia,szóval nem fenékig tejfel az élete.

Ő sem maradt ki abból,ami ma sajnos gyakori, hogy felhalmozódott egy közel százezer forintos villanyszámlája.Kért részletfizetést,amit megkapott 9.000 FT-os részletekben plussz a tárgyhavi, amit fizetnie kellett volna de nem tudta a kettőt együtt teljesiteni.A múlthéten kikapcsolták a villanyt (az Elektromos Művek)Az ügyfélszolgálat akkor azt a felvilágositást adta,hogy 92.000 Ft-ot kell befizetni egyben,és máris van villany.Összefogtunk ismerősök és mindenki adott amennyit tudott,igy meglett a pénz.Ez után kiderült,hogy mégsem ennyi, hanem 147.000 Ft-ot kérnek mert erre ugye rájött még az atyaúristen is.Bement a 92.000 Ft-al amit nem fogadtak el,csak a teljes összegnél kapcsolnak vissza.Az 55 ezer forintot én adtam oda,annyira sajnáltam őket.Én nem értem ezt az üzlet politikát,amikor emberek tizezrei egyáltalán semmit sem tudnak kifizetni,a 92.000 Ft nem lett volna elég a vissza kapcsoláshoz?Egy ember honnan szerezzen 147.000 Ft-ot amikor most sikerült álláshoz jutnia?Ráadásul egy gyereket egyedül nevel,és mást is kell fizetnie?Miért engedi meg ezt a törvény?Most már nem csodálkozom,hogy embereket az utcára tesznek közműtartozásokért,hiszen a szolgáltatók kergetik bele a fogysztókat a fizetésképtelenségbe.


2011. ápr. 8. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Az Elmű egy szolgáltató. Nem teheti meg, hogy mérlegeljen, ki, miért nem tud fizetni.

A szociális gondok megoldásához az önkormányzathoz lehet menni, vagy a családsegítőhöz. Vannak segély formák, amik segítenek az ilyen ügyek megoldásában.

Ha valaki nem fizet lakbért, egy idő után kiteszik. Ha tartozása van, sok, elveszik a lakását, házát. Stb.

Nagyon szerencsés a szerencsétlenségében ez a hölgy, hogy vannak még segítőkész emberek.

2011. ápr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az önkormányzat pár ezer forintal járul hozzá,de egyösszegű fizetésnél nem tud segiteni.A családsegitő szintén.
2011. ápr. 8. 12:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert mit tegyen a szolgáltató? Mivel neki sincs ingyen semmi, kénytelen beszedni a pénzt (meg hát ugye ez nem egy szeretetszolgálat, hogy megsimogassa a fejed, hogy nem baaaaaaaj, na). Ha sok a hiány, mert páran nem tudnak fizetni, akkor azt valahonnan elő kell teremtenie. Vagyis megemeli a díjakat. Akkor egyre többen nem tudnák befizetni, és egy idő után te is eljutnál arra a szintre, hogy a fejedet fognád, hogy miből.

Szomorú, nem szomorú, ez van. Lehet sajnálkozni, lehet azt mondani, hogy de nincs munkám... és kit érdekel? Egyéni probléma, más nem oldhatja meg, az állam nem tudja átvállalni, mivel már így is kilátástalan a helyzet. Az önkormányzatok jó része mínuszban van.

Gondolom a vonaton, buszon bliccelőket se akarod megdícsérni, mert te fizetsz azért egyre többet és többet. Lehet, hogy tényleg sürgős volt elutaznia, és nincs pénze jegyre... nekem se. Mégis kifizetem. Ez ugyanaz, csak kicsit nagyobb pénzben.

2011. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha sikerül kifizetnie, valószínűleg kártyás órát fog kapni. Ott aztán, ha nem fizetsz előre, vagy lefogy a feltöltött összeg, egyszerűen nincs áram.
2011. ápr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem nem kellett volna megsimogatni a fejét,de 92.000 Ft-ot bevitt kp.ban,ennyiért azért egész nyugodtan vissza köthették volna az áramot,és a fentmaradt pénzt fizette volna mondjuk havi 10.000 Ft-al,mert mint emlitettem most lett állása.

Igaz az önkormányzat nem szeretet szolgálat,mert ilyen Hunvald félék,és a többi tolvaj polgármester meg a helyettesei, és jözjegyzői, osztályvezetői,elintézték,hogy minuszban legyenek a kerületek.Mindegy, mi akik segitettünk, jó szivvel tettük,mert önhibáján kivül került ebbe a helyzetbe csak azért az embernek megfogalmazódik a kérdés a fejében,minden más hülyeségre van pénz ilyenre egy fillér sincs?????

2011. ápr. 8. 23:28
 6/7 A kérdező kommentje:

Ami még lemaradt.

13.15-nek.

"Gondolom a vonaton,buszon bliccelőket se akarod megdicsérni mert te fizetsz azért egyre többet,és többet..."

-Nem ezért fizetünk egyre többet,és többet.Hanem azért mert a nyakkendős bűnözők zsebében van a BKV milliárdos vagyona, amiket az életben nem fognak vissza szedni tőlük.A háziőrizetben boldogan élnek,amig meg nem halnak...Mindeközben te én és mindenki csillagászati összegeket költünk az utazásokra.Ehhez semmi köze a munkanélküli bliccelőknek,ezt hidd el.

2011. ápr. 8. 23:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó, oké, bkv nem a legjobb példa, de azt ismeri mindenki. Most írhatom én hogy JKV, azt se tudod hogy mi az, lehet. :D Na ott nem a végkielégítésekkel van probléma pl.

Amúgy persze, lehetne, de ez van a szabályokban. Sajnálom szegényt, örülök, hogy vannak segítőkész emberek, akik meg is tehetik, hogy segítsenek, de ezzel nem lehet mit tenni. Egy emberrel kivételeznek, ott áll a többi is, hogy akkor velük bezzeg...

Mindig lesznek szegények, meg gazdagok, akik jókor vannak jó helyen és tudják, hogy kell pénzt szerezni. Rokonom is akad ilyen, mi meg mégis úszunk a hitelben. Pech. Meg kell tanulni lopni-csalni nekünk is, aztán játszhatunk Robin Hoodot. Addig marad a kis ember sorsa, és az van, amit a nagyok diktálnak.

2011. ápr. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!