Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti-e ezt egy nyelviskola?

Megteheti-e ezt egy nyelviskola?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy felhívott egy nyelvsuli, hogy milyen jó és olcsó nyelvtanfolyamuk van, mondtam, hogy pont szeretnék nyelvvizsgát, így hát bementem. Kitöltöttem a szintfelmérőt, néztünk egy jó időpontot, elém toltak egy szerződést, hogy írjam alá, aztán ennyi. Részleteket lejjebb leírom, a lényeg, hogy egyáltalán nem voltam elégedett az első pár óra után, mert egy rossz vicc volt a szolgáltatás. Amikor jeleztem az igényemet az irodában, hogy elállnék a szerződéstől, azt mondták, akkor lehetséges, ha befizetem a teljes tandíjat. Majd kiabálva és káromkodva közölték, hogy ők nem hibáztak, és hogy mit várok ennyi pénzért, stb...

Ott hagytam őket, mert elég felháborítóan viselkedtek, nem mentem a tanfolyamra, nem fizettem semmit, most küldtek egy felszólítást, pár hónappal később, h jogi lépéseket tesznek ha nem perkálok.

Tudom, h én voltam a hülye, h akkor nem néztem utána részletesebben, hogy mit kell tennem. Mit csináljak most szerintetek?


2011. ápr. 12. 15:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Szóval az első órán kiderült, hogy a csoport, amiben vagyok elég alacsony szinten fog tanulni, abból a könyvből tanultunk, amit én befejeztem még gimnáziumban, konkrétan megmondta a tanár, h itt nem lesz idén nyelvvizsga az fix. Nem vagyok magamtól elszállva, de tisztában vagyok az angol tudásommal, a legtöbb igeidőt tudom használni, és majdnem folyamatosan beszélem a nyelvet, csak szerettem volna egy kis ismétlést, mert másfél éve nem beszéltem a nyelvet. De erős volt, hogy az egyszerű jelennel kezdtük az ismétlést, és nem is volt a tantervben (pár hónap) más, csak a folyamatos jelen, egyszerű múlt, és egyéb olyan dolgok, ami a pár évvel ezelőtti angol tudásomnak feleltek meg. A diákok egy része szintén ezen a szinten volt.

Szóval bementem, tájékoztattam őket, h alacsony a szint, amibe raktak, átraktak egy erősebbe, de már ott hangsúlyozták, hogy "ez egy gesztus" a részükről, mert amúgy nem lenne erre lehetőségem. Végül az erősebb csoportról kiderült, h ugyanolyan szintre rakják a diákok kérésére, mert ők onnan szeretnék ismételni a dolgot.

Azért nem értem a dolgot, mert ha nem vagyok egy szolgáltatással elégedett, akkor fel mondhatom tudtommal, hiszen még nem voltak megtartva az órák, csak pár, de azokat befizettem, most a másik felét követelik. Szerintetek tegyek rá, vagy rosszul járhatok?

2011. ápr. 12. 15:37
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell vele foglalkozni. Ugysem fog beperelni, csak fenyegetözik.

Amugy csinäljunk egy kis "ellen" reklämot. Melyik nyelviskola is volt ez? :D

2011. ápr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem csinálok ellen-reklámot, mert egy okj-s képzésükben is részt veszek, és most fogok vizsgázni, és nem akarom megütni a bokámat.
2011. ápr. 12. 15:55
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz semmit,mert perelhetnek! A szerződéseben ez benne is volt valószínűleg. Legfeljebb megpróbálhatsz tőlük valamilyen engedményt kérni.
2011. ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
kérd el tőlük, hogy mit írtál alá, olvasd el! Szóval attól függ mit írtál alá.
2011. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mindnekelőtt a szerződést kell átolvasni, mert ha te pl aláírtad, hogy ha lezsakad az ég akkor is fizetsz nekik, akkor fizetned kell. De így, hogy minden intézkedés nélkül annyiban hagytad valszeg amúgy is perkálnod kell.
2011. ápr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De nem tisztességtelen ez a fogyasztóval szemben, hogy nem engedik neki, hogy lemondja a szolgáltatást, amikor nincsen vele megelégedve? Nincs ez szabályozva?
2011. ápr. 12. 16:44
 8/14 anonim ***** válasza:

kéne a szerződés. így látatlanba ki tudja.

am privátba átküldhetnéd a címét mert szeptemberbe megyek vagy a géniuszpluszba vagy a sztaki okjés képzésére és tudni szeretném h kell-e úgy számolnom hogy ezen a szinten lesznek-e

2011. ápr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez NEM szolgáltatás, hanem egy szerzödés, amit te aláirtál, és ezáltal rád nezve (is) kötelezö.
2011. ápr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem. A szerződés az apró betűs fajtából van ha értitek. De szóban másról tájékoztattak, mint amit kaptam. Illetve nem is tudom, mit kellett volna, mert a szerződésben üresen hagyták a nyelvtanfolyammal kapcsolatos kitöltendő részeket az én verziómban (képzési szint, stb) , a sajátjukba nem tudom mit írtak.
2011. ápr. 12. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!