Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az albérleti szerződés a...

Az albérleti szerződés a tulaj és az én aláírásommal, mennyire tekinthető hivatalos és szabályos szerződésnek. Lehet ezzel bármilyen követelést érvényesíteni? A tulaj nem szándékozik a kauciómat visszafizetni. Van rá valami megoldás?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Abszolút hivatalos,ha szabályos a szerződés,(gondolok itt az adatokra és tanuk aláírására)Ha valami szerződésbe ütköző dolgot követett el az albérlő,akkor a tulajnak joga van visszatartania kauciót,adott esetben kártérítési díjat is fizettethet a bérlőkkel,pl.ha eláztatja a lakást és a kaució nem fedezi a helyreállítás költségét(az én lakásomban is ezt történt.Megindokolta a tulaj,hogy miért nem adja vissza a kauciót?Ez fontos lenne tudni!
2009. márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
87%
Én is így jártam. Másoktól is hallottam, hogy a tulajok általában különféle indokokra hivatkozva nem adják vissza a kauciót. Nekem négy hónap után el kell költöznöm onnan, amit elvileg "hosszú távra" adtak ki. A kaucióm mégsem kapom vissza. Indok: majd egy hónap múlva, mert még hátha le kell vonni utólag jövő számlákat. Persze mikor beköltöztem az akkor jövő számlákat is ki kellett fizetnem, amik ugye az előző hónapokat terhelték.
2009. márc. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen szabályos szerződés. A kaucióval köteles elszámolni, más kérdés, hogy jár-e vissza bármennyi is. Rezsiköltség, meg nem fizetett lakbér, okozott károk - ezeket mind levonhatja belőle. Az elszámolás azt jelenti, hogy számot ad a költségeiről és annyit fizet vissza, amennyi marad belőle.
2009. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A bérleti díj már ki lett fizetve, tehát azt már nem vonhatja le a kaucióból. A rezsi az utólag van fizetve, azt még megtehetem hogy nem adom oda. De az kb a fele a kauciónak, még úgy is ő fog jól járni. Semmilyen kár nem okoztunk a lakásban, rendszeresen takarítottunk, mindig rendesen fizettünk. Szerintem örülhetne a tulaj hogy ilyen jó bérlői voltunk. Majd később talán rájön, ha olyan bérlője lesz.
2009. márc. 5. 15:58
 5/5 anonim válasza:
0%
A kaúciót gyakorlatiag nem lehet teljes egészében visszaadni. Hiszen a rezsiszámlák később érkeznek, 1-2 hónapos csúszással akkor amikor már a bérlő elköltözött. Ezen kívül alig van olyan albérlő aki valamilyen kért ne csináljon, amit szerelővel kell megcsináltatni. nem szándékosan, de mégis. Összekoszolja a falat, kitépi véletlenül a falból a mosógép be-kimeneti csövét egy rántással, (mert ez úgyse az övé!! ) és alapból nem vigyáznak semmire. Még ki se takarítják, koszosan hagyják ott. Takarítás óradíja 1200 ft, és amikor évekig nem takarítottak a lakásban, ragad a kosztól minden. De persze semmit se ismernek el.. Szóval senki se csodálkozzon hogy a kaúciót a legjobb szándékkal se lehet visszaadni !
2014. okt. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!