Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A végrehajtó egyszerre több...

A végrehajtó egyszerre több végrehajtási foglalást is foganatosíthat, több személy ellen?

Figyelt kérdés
nagynéném az adós, én vagyok az adós társa,nagynéném nek is más a végrehajtója meg nekem is ,a tartozása 1.200.000 Ft Nagynénémnek munkahelye nincs de a gépkocsiját lefoglalta, árverezésre kerül. ebben az ügyben az én fizetésem 33% levonásra kerül fél éve,most a végrehajtó lefoglalta a nyaralómat is 600000Ftra árverezni akarja , ami kb 8-10milliót ér. Kérdezem mit tehetnék ez ügyben mert a nagynénémnek segíteni akartam, ezért írtam alá nevemet aki pénzt adott neki 1200000Ft ot ma már a ötszörösét kéri vissza ez a kölcsön adó nő, a bíróság nem foglalkozik az üggyel, a rendőrség azt mondja nincs jogosultsága ez ügyben eljárni, ez a kölcsönadó nő irányítja a végrehajtót aki teljesíti utasításait, kérdezem mit tehetek ez ügyben s hogy a kárai munkabérem letiltása+ a nyaraló árverezésének az értékesítési árkülönbözetét kitől kérhetem ?
2011. ápr. 21. 18:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Az adóstól és az adóstárstól is foglalhat.

De csak akkor járhat el a végrehajtó és olyan összegben,amennyit a Bíróság megítélt! Bírósági ítélet nélkül nem.

Ha van bírósági ítélet,akkor valóban nem tehet semmit a rendőrség.

A kifogásaidat ( uzsorakamat,stb), a Bíróságon kellett volna előadnod.

Ha meg van a jogerős ítélet,akkor már nem tehetsz semmit.

2011. ápr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!