Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom magamnál tartani...

Hogyan tudom magamnál tartani viperámat (fegyver) közterületen úgy, hogy a rendőr ne büntessen meg?

Figyelt kérdés
Gondolok itt: hátizsák? Ha pl. tükröt szerelek rá, akkor az már nem fegyvernek minősül? Nem lehet valahogyan legalizálni a tartását közterületen? Lehetőleg hozzáértők válasza érdekelne.
2011. ápr. 25. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Veszel hozzá tokot.
2011. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

BECSOMAGOLVA, tehát úgy, hogy (gyors) használatra alkalmatlan, magadnál hordhatod.


Mint ahogy a gázfegyvert is hordhatod dobozában, kitárazva, tehát (gyors) használatra alkalmatlan állapotban.


Pedro

2011. ápr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

sehogy fegyvernek minősül.

könnyű megölni vele vkit.

ne mutogasd a rendőnek és nemlesz baj.

2011. ápr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell viperát tartanod. Egy magasnyomású acélszálas gumicső a végén lévő acél nyomócsonkkal is megteszi. (hidraulikus hengereknél használnak ilyesmit) Bontott hulladékokból tudsz szerezni. Rugalmas, a végén lévő acél csatlakozó olyan, mint egy félgömb, egyszóval tökéletesen helyettesíti a viperát és teljesen legális. (és olcsó is)
2011. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Vologya: Ezt nem igazán értem... tokom van hozzá, de én úgy tudom, az nem legális ha a tok az övemen van, benne pedig a vipera. Ez viselésnek minősül és akár 50ezres bírság is járhat érte.


Pedro: Ha pl. egy cipős dobozban van a hátizsákomban, nem szétszerelve az jó? És ha megállít a rendőr akkor kell valahogy indokolnom, pl. dumálok valamit, arról h épp szállítom valahova?


19:58: Én úgy tudom az is közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül. A törvény szerint minden ami növeli az ütés erejét az tiltott.


Amúgy arra is gondoltam mi lenne ha azt mondanám a sün-nek, pl. egy önvédelem után, h ott találtam az utcán, nem az enyém. Jaaa tok van az oldalamon? Hát azt szoktam viselni hétköznaposan... :D Elvégre az ártatlanság védelmébe ez beleillik. Bár eléggé irreális, h jött a cigány, támadott mire én a földön lévő más által elhagyott viperát felkaptam és védekeztem. A rendelet a birtoklást tiltja, minek feltétele a tartósan hatalomban tartani a dolgot. Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat! Ha tudtok még választ a fentiekre akkor azt is írjátok le pls!

2011. ápr. 26. 13:47
 6/11 anonim ***** válasza:
A nyomócső közbiztonságra különösen veszélyes eszköz? Akkor minden autó- és gépszerelőt meg lehet büntetni mert egy ilyet birtokol vagy visz valahová? Ez nevetséges.
2011. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az apám kocsijában mindig van ilyen. Már sok éve. Még senki sem nézett az ülése alá.

(előző voltam)

2011. ápr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

10.13as vagyok.


sztem tartsad magadnál viszont legális soha nem lesz mert ha kézzel támadnak meg akk te is csak kézzel üthetsz vissza. ha műanyag palackal támadnak rád akk max te is műanyag palackal üthetsz vissza. balátával megtámadsz vkit akk nem lőhetnek le mert az már erősebb fegyver.


lényeg az h egyenlő vagy kissebb mértékű fegyver legális.


így működik a magyar törvény.

sajnálom.

2011. ápr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hidd el, engem is bosszant, h ez a helyzet, de sajnos az lényegtelen, h "vipera" néven vetted vagy te készítetted. De amúgy köszönöm a tippet, lehet beszerzek egyet. :)

10:13-as, őőő ez így van, de ha pl. az általad említett baltás támadás van, akkor az közvetlen életveszély, így a rendőr is használhatja fegyverét, én is a viperámat. Ebben az esetben(elvileg) felment a bíróság, még abban az esetben is, ha meghal a támadó. De mindez csak elv. A gyakorlatban ha cigány az elkövető(mintahogy az esetek 99,999%-ban) akkor ígyis-úgyis lecsuknak. Ez Magyarország... :(


Más: Mi lenne ha a viperámba egy elemlámpát szerelnék? Elvégre a boltban lehet kapni nagy ütésre alkalmas lámpákat és tudomásom szerint az nem fegyver hanem lámpa. Tehát ha bármi más szerepe van az eszköznek az már nem fegyver.

2011. ápr. 27. 17:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyszer láttam egy fa sétabotot, aminek a feje valójában egy fa burkolat volt, alatta egy acélfokos volt, az alsó végében rugóval kipattintható szurony. Igazi mestermű. Ránézésre az életbe rá nem jönne senki, hogy az nem egy egyszerű sétabot.
2011. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!