Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beidéztek kihallgatásra a...

Beidéztek kihallgatásra a kábítószer bűnözés elleni szolgálat nyomozó alosztályától, mint tanú. Kötelességük megmondani, az ügy nevét illetve a gyanúsított nevét?

Figyelt kérdés
Mivel semmi kapcsolatom nincs terjesztökkel / fogyasztókkal, viszont buliban elég sok ismeretlen ember fogyasztott drogot a szemem láttára, tarthatok valamitől? Fogalmam sincs ki és mi miatt kell menjek.
2011. ápr. 27. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Nem,es ne mondj semmit.

egykalapalatt.info


mindent megtudsz itt,a legjobb kussolni a sajat erdekedben is.

2011. ápr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ügy neve egy szám, azzal sokra nem mennél, a gyanusitott neve pedig előre nem tartozik rád, majd ott fog kiderülni miröl is van szó.


Ha jól jön le a helyzet az irásod alapján arra tippelnék, hogy egy ismerősöd került gyanúba, erröl fognak érdeklödni.

Azt ajánlom még egyszer gondold végig hogy otthon biztosan ne legyen semmi apróság sem mert akár komoly bajba is keveredhetsz. Pc-s privát adatokat sem árt ha biztonságba helyezed, átfordulhat az ügy olyan szintre ahol haza is kisérnek.


Ha valóban nem követtél el semmit nincs félnivalód, de azért nem árt ha tudod hogy meglepően könnyen lehet akár komoly ügybe is keveredni, még akkor is ha valóban nem vagy egy nepper.

2011. ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

A lenyeg, hogy tanukent igazmondasi kotelezettseged van, azaz nem hazudhatsz. Vagyis valojaban igen, de ha kiderul akkor elovehetnek erte hamis tanuzasert. Ez annyiban erdekes csak, hogy gyanusitottkent nincs ez a kotelezettseg, abban az esetben azt hazudsz amit akarsz, es a hatosag dolga, hogy radbizonyitsa amit tud vagy akar.

Ha tanukent hallgatnak meg, akkor valoszinuleg kiderul, hogy milyen ugyben, mert arrol fognak kerdezni. Sok esetben mar az ertesitore is ra van irva, hogy milyen ugyben ideznek be, de ha nem akkor bent meg kell tudnond ugyis.

Ha mar beideztek, akkor valoszinuleg van valami ugy, es azzal kapcsolatos informaciok a kezukben, amugy nem ideznenek be, igy nem gondolom, hogy erdemes lenne ossze-vissza hazudozni, es magadat nagyobb bajba sodorni, csak, hogy vedj valami drogos bouzit.

Ha csaladtagod erintett akkor megtagadhatod a vallomastetelt ha a vallomasoddal csaladtagot buncselekmennyel vadolnal, de ez csak ebben az esetben all fent.

2011. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat! sokat segített!
2011. ápr. 28. 01:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi lett az ügyből, kérdező? Neked nem lett bajod az esetből?
2021. máj. 14. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi lett az ügyből, aki miatt behívtak, a mentoráltam volt egyetemen, így sok telefonbeszélgetés volt köztünk (tárgyfelvétel, egyetemi programok, korrepetálás) és azt hitték kapcsolatban vagyok vele kábszer téren.

Nem lett semmi bajom, azóta se hallottam az ügy felől sem, mivel ez a kihallgatás is már akkor volt, amikor otthagytam az egyetemet.

2022. júl. 11. 19:09
 7/7 A kérdező kommentje:
(nem hallgattak le valószínűleg, de a híváslista megvolt nekik, hogy hány db és milyen hosszú hívás volt köztünk)
2022. júl. 11. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!