Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkatársam kutatott a számító...

Munkatársam kutatott a számítógépemen, magán jellegű beszélgetéseket olvasott el. Feljelenthetem ezért? Mit tehetek? (Tettét tanúk előtt elismerte. )

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Most úgy őszintén minek akarod feljelenteni? Kérjen bocsánatot, kompenzáljon valamivel, főleg ha elismerte a dolgot. Maximum polgári pert indíthatsz a személyhez fűződő jogaid megsértése miatt, de igazából, ha konkrétan csak belenézett és semmi más nem történt, ennyire csekély jelentőségű dolgokkal nem foglalkoznak.
2011. ápr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ. igazából csak megijeszteni szeretném. ezért érdekelnek a lehetőségek. amúgy elég csúnyán visszaélt az infókkal...
2011. ápr. 27. 19:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy vissza is élt vele, már egy másik kérdésnél is írtam, pontos választ, az esemény 1-3 tőmondatban való leírása alapján nem lehet adni. Egyébként én még mindig azt mondanám, bár a részleteket nem ismerem, hogy ha valóban elismerte ajánld fel neki, hogy kompenzáljon valamivel, természetesen itt nem zsarolásra gondolok, hogy ha nem adsz ennyit meg annyit feljelentelek.
2011. ápr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igazad van, nem írtam...tényleg nem a pénze kell. elnézést ugyan nem kért. csak szeretném meglebegtetni előtte, h milyen lehetőségek vannak. köszönöm a válaszodat!
2011. ápr. 27. 19:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogy került a munkatársad kontextusba a számítógépeddel? Nálatok történt? Mert ha a munkahelyeden, a munkahelyi PC-n, akkor a kutatott a magán jellegű beszélgetéseimben nem igazán releváns... És nem is hangoztatnám, mert akár a munkádba is kerülhet...
2011. ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem zártam el a gépet, valahányszor eljöttem mellőle. a munkám nincs veszélyben (a főnökkel cseteltem :D)
2011. ápr. 27. 19:42
 7/9 anonim ***** válasza:
verd nyakon!
2011. ápr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha csak befenyíteni szeretnéd, akkor azt esetleg megemlítheted neki, hogy levéltitok megsértése miatt büntető feljelentést tehetsz ellene. Alapesetben ezt pénzbüntetéssel rendeli büntetni a törvény, de ha jelentős érdeksérelmet okoz, akkor három évig terjedő szabadságvesztéssel fenyegeti. Ráijesztés gyanánt ez utóbbit ajánlom :)
2011. ápr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2011. ápr. 28. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!