Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz, hogy az uj alkotmányba...

Igaz, hogy az uj alkotmányba bekerült, hogy a rokkant rászorulo szülöt köteles a gyermek támogatni?

Figyelt kérdés

Mégis miböl áll ez pontosan? Ki számit rokkantnak, rászorulonak? Egy link is megteszi ahol pontosan le van irva.

Anyam most probalja magát rokkatositani mondvacsinalt betegségekkel. Ha sikerül neki azt mondta azonnal megy és megkéri tölem. Én még 1 évig tanulok, rég nagykoru vagyok, ő meg 10 éve egy napot nem dolgozik. Nyaralgat, valami hapsi fizet neki, éli a világát, az orvosok előtt meg felveszi a nyomorék beteg álarcot, anno meg én hülye segítettem neki amig ottlaktam. Azota elkoltoztem, akkor fordult ellenem...ha dolgozni kezdek nehogymár belenyuljon a pénzembe, gondolom kivizsgálják kinek adják oda!

Segítsetek! Örülök, hogy kikerültem a karmai közül, most meg ezzel fenyeget...


2011. máj. 2. 09:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Igen benne van,de jövő év elejéig nem sok minden tudunk.

Majd jövőre hozzák a hozzá tartozó törvényeket.

2011. máj. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi, bizom benne hogy meg tudom védeni magam!
2011. máj. 2. 09:18
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Szabadság és felelősség, XVI. cikk:

"(4) A nagykorú gyermekek kötelesek rászoruló szüleikről gondoskodni ."


De ennek formáját egy sarkalatos törvény fogja meghatározni.

2011. máj. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Eddig is volt szülőtartás, meg rokontartás, amiért lehetett polgári pert indítani a bíróságon.

A jelenlegi szabályozás szerint erre nem kötelezhető, akinek a személyes megélhetését veszélyezteti egy ilyen tartás fizetése.

2011. máj. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan a kormány is tudja, hogy a szociális rendszer össze fog omlani, és lehetetlenné válik a nyugdíjak kifizetése. Sokaknak nem is lesznek meg az éveik, mert feketén kényszerültek dolgozni. Akinek meglesz, annak is minimálbéren, részmunkaidőben stb. Az állam így áthárítja, áttolja a felelősséget.
2011. máj. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont.
2011. máj. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

[link]


a 43. számban van az új alaptörvény.....sztem a törvény csak a magatehetetlen vagy nagyon beteg emberekre vonatkozik...


ha ennyire rühelled muterodat fújd be őt,aztán kap vagy 3 évet :D

2011. máj. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
10.16 Azért abban vitatkozom, hogy "feketén kényszerültek",mert senki nem kényszerítette őket.Engem is elhordtak minden balfácánnak, mert teljesen törvényesen dolgoztam. Ők kerestek kb 60-70 nel többet és verték a mellüket ,hogy annyiért nem dolgoznának ,mint én. Megértem, hiszen mindenki ott fog ahol tud, de nehogy én szívjam már meg mert törvénytisztelő voltam !
2011. máj. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem azért szívod meg, mert törvénytisztelő voltál. (vagyis nemhivatalosan DE)

Azért szívod meg, mert annak az összegnek a járulékai után olyan picike nyugdíjat adnak, hogy annyi lesz a döntési lehetőséged, hogy éhenhalsz, vagy megfagysz.

Ezen kíül még azt a picit sem tudják az összeomlás napja után kifizetni. A rendszer már akkor bedől, amikor a bevétel-kifizetés arány felborul. Tehát legjobb esetben is húsz éven belül.

Naivitás azt gondolnod, hogy Magyarország tönkretett iparában, vegetáló mezőgazdaságában annyi jövedelem valós, reális érték termelődik, ami fedezni képes a kifizetéseket. Alig van aktív, értékteremtő munka az országban, vagyis inkább nincsen.

A biztonságiőrök, az ügyvédek, de akár a rendőrök, katonák stb nem állítanak elő értéket közvetlenül. Ezek egy normális társadalomban "csak" hozzájárulnak az értékteremtéshez. Értéket valójában az állít elő, aki nyersanyagokból munka hozzáadásával versenyképes áron eladható terméket állít elő. Ilyen pedig mutatóba is alig akad az országban.

Ebből nem lesz nyugdíj, vagy szocilis ellátás. Ami itt van (vagyis nincs) az a látszat fenntartásához is csak ideig-óráig elég.

2011. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem eszik ilyen forrón a kását.Elsősorban ez a törvény még nincs teljessen kidolgozva.Természetesen hasonló lesz a rokontartáshoz,ha a nagykorú gyermek (kötelezett)rovására a szülőtartás nem mehet.Tehát ha mondjuk Pistikének van három gyereke,akiket elkell tartson,a keservesen megkeresett fizetéséből nyilván nem fogják plusszban a szülőtartást is levonni.Ezenkivül annak a szülőnek nem is járna,aki a gyerekét nem nevelte,illetve olyan dolgott tett elenne amit a gyermek bizonyitani tud.
2011. máj. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!