Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz, hogy az uj alkotmányba...

Igaz, hogy az uj alkotmányba bekerült, hogy a rokkant rászorulo szülöt köteles a gyermek támogatni?

Figyelt kérdés

Mégis miböl áll ez pontosan? Ki számit rokkantnak, rászorulonak? Egy link is megteszi ahol pontosan le van irva.

Anyam most probalja magát rokkatositani mondvacsinalt betegségekkel. Ha sikerül neki azt mondta azonnal megy és megkéri tölem. Én még 1 évig tanulok, rég nagykoru vagyok, ő meg 10 éve egy napot nem dolgozik. Nyaralgat, valami hapsi fizet neki, éli a világát, az orvosok előtt meg felveszi a nyomorék beteg álarcot, anno meg én hülye segítettem neki amig ottlaktam. Azota elkoltoztem, akkor fordult ellenem...ha dolgozni kezdek nehogymár belenyuljon a pénzembe, gondolom kivizsgálják kinek adják oda!

Segítsetek! Örülök, hogy kikerültem a karmai közül, most meg ezzel fenyeget...


2011. máj. 2. 09:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%
10.53 Már 2 éve nyugdíjas vagyok. Az az igazság hogy engem visszafogott az a tény, hogy nem nagyon ugrálhattam az utolsó 5 évben, hiszen a családomra gondolni kellett. Természetesen így is benne van a pakliba, hogy jár de nem jut. Ha nem jut majd elvesszük. Ezt garantáljuk.
2011. máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

@10:36


Nem mindenki akar feketen dolgozni, mint ahogy nem mindenki akar negyoraskent bejelentve sem dolgozni. De bevett gyakorlat, hogy ha kered, akkor sem jelentenek be, vagy csak negy orara jelentenek be, hogy nekik ne kelljen (annyit) fizetniuk az allamnak.


Amugy a kerdezonek: a mostani szabalyok szerint hivatkozhatsz az erdemtelensegere egy szuk korben. Nem nagyon lehet meg bovebbet tudni, de a kormany a rokkantnyugdijasok megmogyorozasara keszul a hirek alapjan.


En elvagnam annak az orvosnak a torkat, aki rokkantnak nyilvanit egy nem rokkantat.

2011. máj. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12.29 Persze.Igazad van, de mi most ill. én avval kerekedtem vitába, aki azt mondta, hogy kénytele volt.Egy meglévő munkaviszonynál szinte az ember tehetetlen hiszen senki nem védi, ha munkaügyi vitára kerülne sor a vállaló és munkaadó között. Tudom van ilyen, olyan , amolyan érdekvédelem és bíróság de mire a dolog a mu.vállaló oldalára billennDe addig a család földönfutóvá válna. De viszont olyan helyre nem megyek ahol eleve olyan feltételekkel vesznem fel mondjuk nyugdij előtt 5-8 évvel ahol nem jelentenének be és stb. Evvel kerekedtem vitába.Természetesen 30-40 évesen oda megyek ahol többet adnak. De ott is ott van az egészségügyi járadék,mert a betegség nem kérdezi, hogy szabad ?
2011. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen anyám.... mondvacsinált betegségekkel rokkantosították le még 10 éve kb, azóta itthonvan, illetve apám vállalkozásában segédkezik. Nagyon remélem, hogy nem lesz ilyen rendelet, mert őt ismerve ő is képes lenne lehúzni engem, ha végzek az egyetemmel. Főleg, ha majd apám nem keres annyit, és kell neki a pénz...
2011. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez nem egy új dolog, vagy "ezer" éves, ugyanis a Polgári Törvény könyv eddig is biztosította ez, csak az állampolgárok nagyon kis százaléka tudott róla.

Ugyanis nem csak gyerektartás létezik, hanem rokontartás is, amibe benne van a szülő is. Ezt a Ptk. VII. fejezete taglalja.

Rokonaival szemben - bizonyos meghatározott körben - az jogosult tartásra, aki magát eltartani nem tudja és akinek tartásra kötelezhető házastársa nincs. Viszont az is benne van, hogy nem jogosult tartásra a nagykorú, ha magatartása miatt arra érdemtelenné válik. A gyerek a szülő érdemtelenségére általában nem hivatkozhat, ha a szülő tartási, gondozási és nevelési kötelezettségének eleget tett.

Nem köteles mást eltartani, aki ezáltal a saját szükséges tartását veszélyeztetné. E szabály alól a törvény kivételt tehet. Stb.

Át kellene böngészned a Ptk. VII. fejezetét, hogy felkészült legyél a felmenőddel szemben. Meg nem árt majd egy-két szemtanú sem, aki bizonyos dolgokban melletted tanúskodhat majd, ha ne adj Isten, sor kerülne rá.

2011. máj. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!