Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Torvenyes-e ha egy kepzesi...

Torvenyes-e ha egy kepzesi intezmeny "visszatartja" a kedvesem utlevelet es azzal "zsaroljak", hogy addig nem kapja vissza amig nem fizet?

Figyelt kérdés

A kedvesem tanzaniai, es Angliaban elunk.Ket eve jart egy "coleg"ba de csak az elso evet csinalta vegig, mert rajott, hogy egy "bufesuli" az egesz es o tobbet akar tanulni es idokozben felvettek az egyetemre.Igy szeptemberben kifizette az egyetemi dijat de az az iskola kovetelte rajta a 2.evi tandijat es azota sem adtak neki vissza az utlevelet amit vmilyen adminisztraciohoz kertek el.Ez legalis?Hova fordulhatnank az ugyben.Rendorsegre nem akarunk menni, mert ha megtudjak, hogy ket eve vizum nelkul van itt akkor sztem egybol hazakuldik.Amugy "jofiu" dolgozik, soha semmi baj nem volt vele.

Elore is koszi!


2009. márc. 12. 00:57
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

De miert nem fizet a kedvesed, nem ertem. Beiratkozott, alairta a "szerzodest" hogy odafog jarni, nyilvan fizetnie kell. Sehova nem tudtok fordulni, hiszen illegalisan elt, vagy meg mindig el kint a baratod, home office pedig az igazi veszely, szerintem a rendorseg nem foglalkozik ezzel, ok ugyvedhez kuldenek el benneteket.

De hogyan tudott beiratkozni az egyetemre utlevel nelkul? A college kisebb fokozat mint az egyetem, es ok kertek, az egyetem pedig nem?

Nyilvan a parod nem az elso emberke, aki nem fizette ki a college-t, es ezert kertek el tole az utlevelet is, ebben biztos vagyok.

Ugyvedhez menjetek el, kerdezzetek meg mit tehettek.

De biztos vagyok benne, hogy nem fogja megkapni fizetes nelkul az utlevelet. Mennyit kellene befizetnie? Nem eri inkabb meg kifizetni, minthogy nincs utlevele? En is kint elek, ismerem a rendszert, nem jatszanak ok senkivel se.

2009. márc. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Én is így jártam, de Magyarországon, beiratkoztam egy nyelvtanfolyamra, kifizettem az első részletet, majd otthagytam. Nálam ennyi volt. Miért adta ki a kezéből az útlevelét? Pláne egy ilyen kis iskolának? Nem lenne szabad visszatartaniuk, hisz az a másik (Tanzánia) ország tulajdona. Menjetek be mondjátok meg, hogy feljelentést tesztek, ha nem adják ide, hátha ők nem tudják, hogy illegálisan van kint, vagy menjetek a konzulátusra.

Mondjuk a helyzete elég gázos, hogy illegálisan tartózkodik. Remélem megoldódik a dolog

2009. márc. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
66%

Hát, azért ez nem így működik. Ha valakinek anyagi gondjai vannak és nem tudja fizetni a következő évet, akkor elveszik a személyazonosság-igazoló akármilyét?! Na...!

Próbáljátok megkérdezni a helyi Citizen Advice Bureau-ban. De megnézném én azt az iskolai szerződést, ami kötelez arra, hogy végigjárd, még ha nem is tetszik, vagy nem tudod kifizetni. Ilyen nincs, ne hagyjátok annyiban. És még egy 3. országbelinek is vannak jogai. De a vízumot mindenképpen csináltassátok meg.

2009. márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, bar nem ertem, hogy valaki miert kerdez olyat, hogy "miert nem fizeti ki a tandijat?" valszeg, ha annyi penzunk lenne akkor nem ide irogatnek s.o.s. segitsegert, nem!?

NA, mindegy, utolsonak koszonom, en is erre gondoltam, el is mentem a C.B.ba de csak 3het mulva lesz idopont (ugylatszik sok embernek van nalunk problemaja...).

A nagykovetseget probaltam ma hivni, de nem sikerult senkivel sem beszelnem, de azert majd hivogatom meg oket.Mindenesetre koszi a valaszokat.

2009. márc. 13. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!