Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S. Hogyan vegyem rá,...

S. O. S. Hogyan vegyem rá, hogy kakáljon? Folyamatosan visszatartja. Bővebben lent

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 12:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Kislányom 1 hete szobatiszta egyik napról a másikra és estére is. Eddig rendben volt a kaka is szépen ment bilibe,de egy nap szorulása volt és nagyon megszenvedett vele. Azóta fél a kakálástól és visszatartja. Tegnap már kúpot adtunk neki,mert nagyon szenvedett. Olyankor még pisilni sem akar amikor kakálhatnékja van,mert fél,hogy lesz valami :-(. Folyton csak sír, mondja hogy kaka és hogy fáj és tartja vissza. Szinte már potyog belőle de akkor is igyekszik tartani. Nagyon szenvedünk már ettől. Van erre valami megoldás? Próbálok rá hatni szavakkal de sikertelenül :-(. Attól félek visszaesik majd és vége a szobatisztaságnak. De legjobban az egészségét féltem :-( Kérlek ha tudtok segítsetek tanácsokkal, mert nekem már semmi nem jut eszembe. Ja, a pelusba sem kakál már :-(
2011. júl. 15. 12:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy ideig most adjatok neki székletlazítóbb ételeket, esetleg enyhén hashajtóakat (ne olyat ami csikarja is a hasát). A híg széklettel majd könnyebben visszaáll majd, és úgymond visszanyeri a bizalmát.

És igyon sok folyadékot.

2011. júl. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt is megtettem, 2 napja kap hashajtót, tudom,hogy nincs szorulása,mert szó szerint potyog ki belőle a kaka,de szorítja vissza. A kajára is odafigyelek és a folyadékra is. Köszönöm a válaszod!
2011. júl. 15. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:
én beöntést adnék, kellett is már adnom a lányomnak, nem viselte meg annyira, mint a kúp, és nem fog így fájni a kakilás. persze rendszeresen ez nem megoldás! esetleg pelóba szívesebben kakilna?
2011. júl. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló helyzet van,csak az enyém dec. óta szobatiszta.

Pár napja nagyon kemény a kakija és szerintem ezért nem kakil bilibe,állandóan a gatyiba megy,de nem sok.

Már a hasa is fájdogál 2 napja evés és ivás után. :(

Felhívtam ma a doktornéninket,aki mondta,hogy Laelovac szirupot és Espumisant vegyek,és sok gyümit adjak neki.

Hát majd meglátjuk,esetleg te is próbáld ki ezeket.

2011. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!