Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi köze van a szolgálati...

Mi köze van a szolgálati időnek a nyugdíj megtakarítás futamidejéhez?

Figyelt kérdés

A drága párom mivel kint dolgozik, alkalmazottként- le akar szerződni az állami nyugdíjbiztosítóval ami érzéseim szerint félrevezeti őt azzal az állítással, hogy ha náluk köt nyugdíj megtakarítást, náluk valami TB-vel van az kombinálva és "ha nálunk fizeti nyugdíjra havonta 26.500 Ft-ot, az beleszámít a szolgálati idejébe"


én kétlem hogy bármilyen megtakarítás címén, annak bármilyen futamideje, összefüggésben állna a szolgálati idővel



a párom szóval: kint adózik, kint van a cég székhelye, telephelye, tulajdonosai is kintiek, de be van jelentve, és szerintem a szolgálati idejébe ez max azért számít bele, mert 2011.05.01-el "megszűntek Uniós államok közti határok - ahogy nem kell munkavállalási engedély sem.

Szerintem teljesen független attól, hogy állami biztosítónak fizet e nyugdíjat.

Szerintem az ügyfelesek csak egy szerződéskötést látnak a páromban, és nem egy helyen hallottam már hivatalos szervekről olyanokat, hogy szabályosan félrevezetik az embert a szerződéskötés céljából!


2011. máj. 16. 19:24
 1/3 A kérdező kommentje:

Igazából leegyszerűsítve úgy gondolom, a szolgálati idő az csak és kizárólag a munkával eltöltött IDŐtől függ, ami a nyugdíjba lépés IDEJÉNEK megállapításához fog kelleni


tehát az ÖSSZEG, a megtakarítás az a nyugdíj összegét módosíthatja, a szolgálati IDŐT nem


a kérdés: a megtakarítás futamidejét hogy keverik bele a szolgálati időbe?????


valaki tudja???

2011. máj. 16. 19:33
 2/3 A kérdező kommentje:
hát nem győzöm olvasni a válaszokat.
2011. máj. 16. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:
ssss
2020. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!