Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez az új, börtönbe zárásra...

Ez az új, börtönbe zárásra koncentráló jogrendszer végülis pénzben nézve nem több kárt hoz, mint hasznot?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy mióta Orbánék uralkodnak, szinte mindent "szabadságvesztéssel" bűntetnek.


Pl. egy korábbi kérdésben olvastam, hogy kisebb értékű lopásért "két évig terjedő szabadságvesztés" róható ki.


Tegyük fel, hogy ellopok valami 2000 forintos cuccot, mondjuk azért mert rá vagyok szorulva, elkapnak és mondjuk 3 hónapra dutyiba zárnak.


A 3 hónap dutyiban való eltartásom szerintem jóval több pénzbe kerül, mint 2000 forint, ráadásul nagy esély van rá, hogy bent rossz társaságba kerülök és mire kijövök, sokkal bűnözőibb lesz a világnézetem és több esély van rá, hogy később újra bűnözéssel fogok megoldani valamit.


A károsodás amit én okoztam (volna): 2000 Ft


A pénzben való "károsodás" amit az államnak okozok a börtönben való eltartásommal és azzal, hogy kikerülve a bent engem ért pszichológiai hatások miatt később több esély van, hogy újra bűnözni fogok: felbecsülhetetlen.

Ezen nincs mit agyalni.


Szerintem sokkal célravezetőbb lenne pénzbűntetéssel sújtani az ilyen kisebb bűnöket és egyéb szabadságjogok ideiglenes elvételével pl. jogosítvány elvétele, bankszámlához való hozzáférés tiltása stb...


2011. máj. 17. 16:13
1 2 3
 1/23 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
82%

Amit írtál szép és jó. Csak ha valaki megélhetésből lop akkor az miből fizeti ki a pénzbüntetést? Vagy mi van akkor ha az illetőnek nincs autója bankszámlája stb? Vagy szerinted visszatartja az ha pl nem szavazhat a választásokon?


Vagy van a másik típus aki azért lop mert nem akar dolgozni. Az is le fogja fosni a pénzbüntetést. Sőt lehet ki is rabol valakit hogy legyen pénze ha mondjuk nem kapja meg a segélyt.


Másrészt meg a visszatartóerő a lényeg.


Másrészt meg hülyeség a rendszer. Mert így csak a pénzt viszi az elítéltek. Dolgozniuk kéne hogy legalább az eltartásik költségüket állják. Neadjisten még az okozott kárt is megtérítenék. Vannak jó munkák...

2011. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%

Igen, az elsőnek igaza van.

Eddig volt az, hogy 20 ezer alatt semmi nem jár, csak figyelmezteti a jegyző. Hát hűűűhaaa, le is sárgították tőle a bokájukat egyből!


Most jön az, hogy börtönbe kerülnek.


Attól is úúúúgy megijednek, hogy hűűűűhaaaa...


Nem tudom, mit kéne kiszabni, hogy aki nem szorul rá, nem az éhhalállal néz szembe, az ne menjen már el lopni. Sokszor heccből, szórakozásból lopnak a fiatalok, mert ennyire nem érzik, hogy épp bűncselekményt követnek el.


Ellop egy 2000 értékű valamit, és akkor mi van?


Ugye, kérdező?


A törvényeket másképp is lehetne szigorítani.

Pl. a vasúti kábelek ellopását átminősíteni terrorcselekménnyé (nem mi lennénk az első állam), és annak megfelelően büntetni. A gázcsövek, aknafedők lopását szintén nem csak "ejnye, hát elvitte, kit érdekel?" tételként kezelni.


Lassan eljutunk odáig, hogy mindenki az elkövetővel szimpatizál, ő lesz a "norma", és a rendőr a kö.csög, aki elkapta.

Merhogy miért nem traffipaxolnak inkább, mikor annyi a gyorshajtó, ahelyett, hogy a békés gyűjtögetőket b.ogatják!!


Be kéne tartani a törvényeket.

Én még üdvözölném, ha végre bevezetnék, hogy a börtön nem nyaralóhely, meg egy nagyobb családi összejövetel, buli, pia, cigi, "nő", hanem legyen munkatábor! Egyből lenne visszatartó ereje.


De hát ugye... ez már túl sok lenne. Jó nekünk a sok ezerért tartott rab, nehogy önellátó börtönök legyenek...

Még a végén megélnénk, hogy a politikusok is dolgoznának előbb-utóbb, meg a celebek. Aztat meg nem lehessen...

2011. máj. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"Ellop egy 2000 értékű valamit, és akkor mi van?"


Pontosan, ellop egy 2000 értékű valamit. És mi van akkor? A milliárdos multinak, de még egy kisebb hazai bolthálózatnak (pl. Coop) k*rvára nem fog kárt okozni vele, mivel állami áruházak már nincsenek, az államnak közvetlenül nem tudsz kárt okozni a lopással, max azzal, hogy a multiból lopott áru után nem fizettél ÁFÁ-t, dehát Ferihegy meg a komcsi utcák átnevezésének ára mellett az se kottyanna meg, kis, magánember által vezetett boltból meg általában elég nehéz lopni, amikor belépsz egy 5 négyzetméteres fakkba és egyből ott a pult meg esetleg melletted 1 polc meg 1 hűtőszekrény.


Nevetséges valakit egy kis értékű lopásért bezárni egy börtönbe hónapokra, ahol többtízezres állami pénz fog menni az eltartására, ráadásul a börtön abszolút nem a bűnözés ellen fogja nevelni, hanem a többi börtönlakótól fogja mélyebben kitanulni az "alternatív életstílús" fortélyait.

2011. máj. 17. 16:42
 4/23 A kérdező kommentje:

Utóljára tudjátok mikor vették ilyen komolyan a lopást? A második világháborúban, amikor 5 liter benzin vagy 10 vekni kenyér ellopása is "államellenes szabotázsnak" és "belföldi teororizmusnak" volt tekinthető a nagy csóróságban, de most úgy dúskálunk a bőségben, mint még soha, és 66 éve nem volt semmilyen háború, abszolút nem kell állami szinten takarékoskodni semmivel, tehát még azt se mondhatjuk, hogy kisértékű bolti lopással polgártársainkat károsítjuk, vagy "az ellenséget támogatjuk".


Mindezek ellenére elítélem a lopást, mint cselekedetet, csak felvázotlam, hogy a mai prosperáló világunkban milyen nevetséges egy kisértékű lopást ilyen komolyan venni.

2011. máj. 17. 16:50
 5/23 anonim ***** válasza:
31%

sztem is túlzás, én most azon akadtam ki, h a drogfogyasztókat akarják mindenképpen lecsukni ..

na szép, így aztán még a lehetősége is elvágva annak h valaha is "rendes" útra térnek, és garantált h az életük végképp taccsra megy, na az anyagi oldalt nézve pedig az államnak nyilván többe kerül az eltartás ... idióta egy rendszer


munkatárborokban pedig ugye nem lehet, mivel aláírtunk egy csomó olyan egyezményt, ami ezt nem teszi lehetőve, és nagyon helyesen, hiszen azért talán még valamennyi emberi jog létezik a világon ...

2011. máj. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
48%

Persze csak ha nem szankcionálják a lopást akkor a már így is elharapódzott helyzet még tovább fog romlani. Megtanulja szépen az illető hogy nem büntetnek meg a lopásért. Akkor miért fizetnék?

Aztán ez odáig fajulhat hogy valaki bemegy hozzád és elveszi ami a tiéd. Akkor már persze megváltozna a véleményed.

Másrészt meg mit csinálhatsz vele a mai törvények szerint? Bánthatod? Nem. Akkor kihívhatod a rendőröket és még fel sem tartóztathatod mert azzal megint törvényt sértesz.

2011. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ezek az infok honnan vannak, mi a forrás? Mert én ilyesmiről nem tudok... Eleve egy 2000 Ft-os lopás szabálysértés, így maximum elzárás jöhet szóba, ami nem azonos a börtönnel, de természetesen kiadás az állam számára. A pénzbírság, ami szintén lehetséges büntetés hatékony lenne, ha megfizetnék, azonban önkéntes fizetés hiányában muszáj átváltoztatni elzárásra/közérdekű munkára. Nyilván az utóbbit kellene preferálni. Én viszont nem tudok olyan statisztikáról, ami ezeket összegezné, de szívesen megnézném.
2011. máj. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
46%
Most őszintén! Csinált már valami olyat Orbán és a Fidesz ami csak egyszer is kevesebb kárral járt mint amennyi haszonnal? Vagy mért lepődünk meg ezen?
2011. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%

"én most azon akadtam ki, h a drogfogyasztókat akarják mindenképpen lecsukni"


Na az ő esetükben pl még a jegyzői figyelmeztetést is túlzásnak tartom, sem jegyzőnek, sem kormánynak ahhoz semmi köze ki mit fogyaszt.

Ilyen törvényt csak abszolút idióták szavaznak meg.

2011. máj. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%

igen, és ne legyünk álszentek, a mai tinik zöme fogyaszt valamit egy szombat esti disco alkalmával

most akkor őket mind le akarjuk csukni? vagy hol lesz a határ?

idióta egy ötlet nagyon, pedig szajkózzák egyfolytában

2011. máj. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!