Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakiről tudom, hogy meg...

Ha valakiről tudom, hogy meg akar verni, és nekem jön, használhatok-e paprika/gáz spray-t?

Figyelt kérdés
Vele nem lehet beszélni, mert idegbeteg... Verekedni sem szeretnék és bírósági ügyet sem! Egyébként mindkettő spray legális?
2011. máj. 18. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a bors spray legális, és a leírtak alapján önvédelem lenne, de hívd fel a zsarukat - mondjuk a helyieket, ettől még nevet nem kell mondani - ne a központi 107-et. Ha szerencséd van, normális zsarut fogsz ki, és segíteni fog. Mondjuk mivel adott esetben megtámadta, miért ne védekezhetnél? Bár tudjuk, hogy a bűnözőknek mindig több joga van, mint az áldozatnak...
2011. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megbüntetnek. Használj dezodort, de a szemébe fújd. Az legális és hasonlóan hatékony!
2011. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De most mit érdekel téged, hogy mi az önvédelem törvényi megítélése? Valaki meg akar verni, ne azon agyalj, hogy miként is védekezhess. A pepper spray legális, és nem kell kihívni a rendőröket, miután használtad. Arra való, hogy a támadó elől elfuthass.

Viszont másnap az illető már számít arra, hogy van nálad spray, tehát érdemesebb lenne inkább a kiváltó okot semlegesíteni, mintsem minden nap rettegni, hogy mi lesz.

2011. máj. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. máj. 18. 20:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Állítólag a paprika az tényleg tilos. De szerintem tök8 mivel fújod szembe, ígyis ugyis szar lesz neki
2011. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!