Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a korkedvezm...

Mi a véleményetek a korkedvezményes, nyugdíjasok visszahívásáról a munkába?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok megengedheti e az állam azt a luxust ezután is

150 ezres 40es éveiben járó nyugdíjasai legyenek, amikor még javában dolgozhatnának is ezért a pénzért?

Milyen kedvel fizetik be a nyugdíjalapba az 50-60éves 110 et kereső dolgozók a pénzüket amikor tudják , hogy abból a pénzből a pl 45 nyugdíjas (vámos, tűzoltó, rendőr)havi 150 ezrét dobják össze ami mellet még más területen jó egészségnek örvendve dolgozik?


2011. máj. 18. 15:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon helyes, hogy munkára fogják őket. Csokit csomagolni 55 évesen is tud. Erről ennyit.
2011. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

A korkedvezményes nyugdíj jelenlegi formájával nem értek egyet. Gyakori érv, hogy egy 60-65 éves tűzoltó vagy rendőr fizikailag nem alkalmas a feladatra. Erre csak annyit tudok mondani, hogy a 45 éves és a 65 éves között van 20 év korkülönbség. Másfelől meg akkor mit szóljon egy 60 éves bolti árufeltöltő, vagy egy kőműves, vagy egy gyári melós? Ezek nem fárasztó munkák? Ezek az emberek nem dolgoznak napi 10-12 órát? Ők nincsenek leterhelve szellemileg és fizikálisan is? Az is nehezen indokolható, ha valaki a fizetésénél nagyobb összegű nyugdíjjal vonul vissza, és így többet kap, mint a saját szülei együtt. A pénztől majd elmúlnak a testi és mentális gondok?

A másik érv, amit hallani szoktam az, hogy aki nem rendvédelmi dolgozó, az nem ért hozzá, ezért ne szóljon bele. Oké, de attól még magyarok vagyunk, Magyarországon élünk és látjuk azt, hogy mire képes ez az ország, illetve mire nem. nem lehet azt mondani, hogy a köz egészét érintő kérdésbe nekünk nincs beleszólásunk vagy véleményezési jogunk.

Ennek ellenére nem tartom jónak a kormány jelenlegi álláspontját sem. A visszamenőleges hatály valóban nem fair, de a 200-300 ezer forintos nyugdíj sem az. Szerintem az érintett foglalkozásoknál mindenkit aszerint kellene elbírálni, hogy ténylegesen alkalmas-e még munkavégzésre, és ha igen, milyen beosztásban. Emellett szükség lenne életpálya modellre, nem csak itt, de minden olyan foglalkozásnál, ahol az állam állja a dolgozók fizetését. Életpálya modell alatt érteném a jó teljesítmény fejében reális időn belül várható előreléptetést, és az ezzel járó 10-20%-os fizetésemelési lépcsőket.

Remélem, hogy amit írtam, azt senki nem veszi támadásnak, mert nem annak szántam. De szerintem igenis meg kell találni az egyensúlyt a jogos és a jogtalan követelések között - mindkét oldalról. És itt most jog alatt nem csak az írott jogot értem, de azt is, hogy mi erkölcsös.

2011. máj. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ezt el lehet fogadni, amit mondasz, de a valóság nem ez.

A valóság az, hogy Bajnai kormány integrálta a rendőrséget és a határőrséget, 5ezer embert nyugdíjba küldtek. Most Orbán a vám és pénzügy őrséget és az apehot, 500 embernél többet nyugdíjaztatott le. Most a médiából(!) kell értesülni, hogy visszahívnak minden nyugdíjast, aki nem töltötte be illetve a munkaképessége 30% feletti. Ez így ebben a formában bűncselekmény, mindenféle jog és erkölcs ellenes. Minden országban külön kiváltságot élvez egy rendőr. Miért nem látod, hogy miben különbözik egy rendőr, tűoltó, egy bolti eladótól, vagy kőművestől!? Tudod más jogállamban így oldják meg a korrupció kérdését, vagy menj le balkánra, ott meg hagyják a korrupciót. Itthon 350 eurót keres egy rendőr, külföldön 1500-ról indul. A bolti eladót rendelik-e be éjszaka 12 órára szombat, vasárnap? Bűnözőket, verekedőket kell-e legyűrnie, előállítania nagyon sok törvényt és jogot betartva?

Én azt nem értem kedves előttem felszólaló, hogy te tudsz-e gondolkodni, látod-e, hogy más országokban hogyan működik? Mert nem így! Fújod ezt az Orbán szájából kihúzott maszlagot, de meg sem próbálod megérteni amit mond. Mert nekik nincs kidolgozott életpálya modelljük, ők csak elhatározták hogy X embert dolgoztatnak, az sincs letisztázva, hogy hol. Nincs kidolgozva, hogy pl 40 év felett csak irodai, vagy prevenciós munka. Egyszerűen csak kihúzták a talajt a lábuk alól. Ezt lehet, hogy veled fogják megtenni következő alkalommal, és téged is bántana, hogy még mindig van 1-2 ember, aki nem érti, hogy az neki miért jó, hogy nekem rossz.

2011. máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
bírom ezeket a demagóg kérdéseket és válaszokat. az a nagyon nagy baj, hogy szinte mindenki (tisztelet a kivételnek) csak annyit tud az egészről amennyit a tvben és egyéb médiumban hall. tehát az igazság elhanyagolható töredékét. pl.: nem minden 45 éves mehet el nyugdíjba az adott szervektől, csak az, aki nem felel meg a feladata elvégzésére. akár fizikai, szellemi, vagy pszichológiai értelemben.
2011. jún. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!