Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a háziorvos megtagadja a...

Ha a háziorvos megtagadja a jogosítványt, akkor kihez lehet fellebbezni?

Figyelt kérdés
Vagy ez is inkább borítékon múló dolog?
2011. máj. 21. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Miért is tagadja meg??
2011. máj. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha megtagadja, akkor annak oka van. Ha az orvos mégis megengedné, és komolyabb bajt okozol, akkor neki is kell fizetnie - ezért nem hieszm, hogy kockáztatna.
2011. máj. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nem borítékon múló dolog. kb 1000-ből 1 embernek tagadják meg, annak gondolom oka van. Miért is nem engedi neked?
2011. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tetris ***** válasza:
Annak nyomós oka kellett, hogy legyen, ha megtagadta. Sokat nem tehetsz, el kell fogadnod a saját érdekedben. Ne haragudj az orvosra, szigorú szabályok kötik.
2011. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ugyan, ne vicceljetek már, hát eddig 25 éven át, ugyan ilyen diagnózisok mellett természetesen megadta, sőt ebből2x még hivatásos is voltam, csak most jött rá valami dili, hogy nem akarja. Szóval igenis meg szeretném fellebbezni, csak nem tudom, hol lehet. Azok a bizonyos szigorú szabályok pedig igen relatívak és szubjektíven értelmezhetők, szóval egyszerűen nem tudom elfogadni.
2011. máj. 21. 16:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Senkihez. Nem lehet jogosítványod és kész. Megjegyzem nem is bánom, mert mások életét veszélyeztetnéd.
2011. máj. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De te ezt honnan veszed? másrészt kell lennie fellebbezési lehetőségnek, ez azért nem így megy ...
2011. máj. 21. 19:16
 8/10 anonim ***** válasza:
menj el másik orvoshoz mondjuk. Mi a középiskolában (pár éve) csináltuk, és kijött egy doki és megvizsgált minket, háziorvosomat nem láttam már vagy 5 éve. Persze kíváncsiságunk kielégítésére leírhatnád, hogy miért nem akarja engedni :)
2011. máj. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

na hát ez így tök fair, én is benne lennék egy olyanban, hogy egy független dokihoz elmenjek aztán ő megvizsgáljon, mert semmit se találna, teljesen egészséges vagyok, de azért izgalmas amit írsz, hiszen egy független, idegen orvos ugye eleve nem ismeri a dokumentációt ami a háziorvosnál van


(nekem egy tök jelentéktelen egyszeri "szívbajom" volt úgymond, vszínű front miatt kijött egy lábdagadás, na de amellett meg versenyzői sportorvosi engedéllyel rendelkezem, éves felülvizsgálattal, szal egy egyszeri kis hülyeség volt, és most éppen ebbe köt bele, holott eddig 15 évig semmi baja nem volt ezzel -- és azért én erősen érzem azt, h elképzelhető h mégis a boríték hiánya az alapprobléma, mert azóta ahogy hallom, szinte mindenki fizet neki még receptírásért is, na én meg eddig soha nem fizettem egy fillért se, és biztos ki van rám akadva ..... nagyon durva h az embertől azt a rohadt borítékot mindenhol elvárják, de persze én vagyok a hülye, mert gondolhattam volna)

2011. máj. 22. 12:34
 10/10 anonim ***** válasza:
iratkozz át másik orvoshoz, mert a háziorvosod valószínűleg idióta. ezt különösebb indoklás nélkül megteheted szerintem (mondjuk ha kérdezik mondd azt, hogy az új közelebb van a lakóhelyedhez). És az új dokitól kérj igazolást. A háziorvosok nem szoktak borítékozni, szóval te elég rosszhoz járhatsz, mert ez nem alap!
2011. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!