Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a társasház jelzálogot...

Ha a társasház jelzálogot akar bejegyeztetni tartozás miatt, de szerintem nem tartozom semmivel, akkor mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Minden csekkem megvan, mindegyik be van fizetve. A Közös képviselő szerint mégis tartozom. Egyeztetni nem hajlandó, szerinte az ő nyilvántartása pontos.


Attól félek, hogyha bejegyzik a jelzálogot, akkor a bank felmondja a lakáshitelemet, úgyhogy mindenképpen elötte kellene valami jogorvoslat.

Vagy hogy megy ez? Lesz elötte per, ahol bizonyítania kell, hogy tartozom? Vagy csak simán bemondásra bejegyzik neki? Keressek ügyvédet? Az tud csinálni valamit?


2011. máj. 26. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"A Közös képviselő szerint mégis tartozom."


Mivel?

2011. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

40e forinttal.

ennyi van a határozatban, amit ma kaptam ajánlott levélben.

2011. máj. 26. 20:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Voltunk már így. Egy közös klts változást elnéztünk.

Ajánlott levélben kérj időpontot egyeztetésre a képviselőtől. H a elszúrod, ráfizethetsz.

2011. máj. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kitől kaptad a határozatot?
2011. máj. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"40e forinttal. "


Milyen jogcímen?

2011. máj. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Szépen írsz neki egy ellentmondás, leírod benne, hogy mível nem értesz egyet.Kétpéldányban kinyomtatod, egyiken írjí alá, hogy 1 példányt átvett.

Ha nem hajlandó, akkor tértivevényes levél.

Egyébként jelzálogot bírósági határozattal lehet bejegyeztetni, a tárgyaláson is elmondhatod a kifogásodat.

2011. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Te kaptál egy ajánlott levelet..

Írjál Te is egy ajánlott tértivevényes levelet (akkor visszakapod a postától az átvevő aláírását is), ezt elteszed.

Másold le a befizetési csekkeket, bizonyítékként mellékeld a levélhez.

Erre neki is tételesen kell kifogását megtenni, ebből kiderül, hogy honnan származik a (nézet)eltérés.

Ez így hivatalos és bíróság előtt megállja a helyét.

2011. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

a határozatot a közös képviselőtől kaptam.

ennyi van benne, hogy tartozom kereken 40e forinttal és fizessem be, különben...


semmi részletezés, semmi jogcím. csak fizessek.

2011. máj. 27. 08:43
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha tőle kaptad, akkor legalább 2 lehetőség van:

Ha tudja adott esetben bíróság előtt igazolni, hogy átadta a fizetési felszólítást, akkor annyiban nyert, hogy viheti tovább a behajtás irányába.

Ha nem tudja igazolni, akkor az szerintem nem jó semmire, mert bármilyen letiltáshoz, behajtáshoz az kell, hogy az adós hivatalos felszólítást kapjon, amiben azért (bár ebben nem vagyok biztos) benne van a válasz határidejének a lehetősége. Ha mondjuk közgyűlésen tette, akkor persze vannak tanúk és hivatalos lehet.

Én azt mondom (amit már javasoltam), írj egy kifogásoló levelet, fénymásolaton "mutasd be" a befizetéseket, tértivevényes ajánlottan, erre választ kell hogy kapjál, ha nem, bíróság előtt bizonyíthatod egyeztetési szándékod, enélkül nem tilthat, terhelhet semmit, sehova.

2011. máj. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2011. máj. 28. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!