Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek a weboldaláról...

Ha valakinek a weboldaláról szinte szószerint koppintok azért feljelenthet?

Figyelt kérdés

Én is weboldalra írom ki, neki fizetős a weboldala, nekem sima ingyenes, lapunk.hu-s oldal.

És aláírom h kitől van a forrás.

Ettől még feljelenthet?


2009. márc. 16. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha feltünteted a forrást - teljesen védve vagy
2009. márc. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Huh akkor megnyugodtam, köszi:)

Am az is elég ha csak az ember nevét írom ki? Vagy írjam oda az oldal címét is?

2009. márc. 16. 16:54
 3/11 anonim válasza:
100%
A weboldal címét is írd ki szerintem, és szólni is illik az illetőnek, hogy kikerült a honlapodra az egyik dolga...
2009. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
persze ha magyar és elérhető...
2009. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Feljelenteni nem jelenthet fel, HA csak nincs feltuntetve az oldalan, hogy az oldal tartalmat tilos barhol a szerzoje engedelye nelkul reprodukalni, mert jogvedett.


En mondjuk nem tartom tul etikusnak, hogy csak ugy lekapod, amivel mas dolgozott, raadasul miert fizetne neki barki az o SAJAT szellemi termekeert (irtad hogy az o oldala fizetos), amikor nalad ingyen megtalalhatja? Te mit ereznel hasonlo helyzetben?

2009. márc. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Áhh igaz, hagyom az egészet, nem csinálom meg.
2009. márc. 16. 18:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha annyira fontosnak tartod a témát amit másolnál linkeld be a honlapodra. Így megtalálja az aki a te oldaladon bogarászik és nem lopod el.

De ha a pontos forrást feltünteted névvel és weboldal címmel akkor az nem lopás. Ha nem jogvédett a tartalom.

Mondjuk én sem örülnék ha amit írtam a honlapomon valahol szó szerint olvasnám. De nem tenném szóvá ha ott lenne,hogy forrás: ez-+ez és a webem címe.

2009. márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért szépen átírták az előttem válaszolók a szerzői és szomszédos jogokról szóló törvényi rendelkezéseket...


Ugyanis az utánközlés BÁRMELY formája plágium, amennyiben arra a szerzői jog jogosultja engedélyt nem ad. Tehát NEM VAGY VÉDVE, ha odaírod, hogy a forrás az xy honlap z tartalma. Ugyanúgy megsérted a szerzői jogát a szerzőnek, hacsak a szerző KIFEJEZETTEN HOZZÁ NEM JÁRULT ahhoz, hogy továbbközöld forrásmegjelöléssel.

Csak, hogy "igazam" igazoljam: Az MTI híret CSAK AZ A MÉDIUM közölheti, akinek élő szerződése van az MTI-vel. És ebben az esetben is kéri az MTI a forrásmegjelölést. Tehát hiába közölnék egy hírt úgy, hogy az MTI közlése szerint, ha nem vagyok előfizetője a szolgáltatásnak, azaz a szerzői jog jogosultja nem adott engedélyt a továbbközlésre (akár forrásmegjelöléssel), akkor nem tehetem meg.


Tehát amit a weboldalán csinál a készítő, az jogszabálysértő. Amennyiben a szerzői jog jogosultja erre rájön, és a jogsértő magatartás nem marad abba felszólításra, a jogosult fél pert indíthat, és perben kérheti az illegális felhasználás megszüntetését és kárának megtérítését.


El kell olvasni az adott honlap felhasználási feltételeit (copyright információit), vagy az erre utaló egyértelmű dolgokat (adatvédelem, szerzői jog, privacy policy stb.) Ha ott kitér a forrásmegjelöléses továbbközlés lehetőségére, akkor megteheted. Ha nem, akkor NEM.


A szerzői jogi törvény "fordított" mint, a többi. Amit nem engednek az tilos. Míg általánosan, amit nem tiltanak azt szabad.

2009. márc. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, ha saját szerzeménye, és jogvédelem alatt áll, akkor feljelenthet, de ha nem sajátja (pl. közkinccsé vált szakirodalmi szövegek, ingyen használható on-line tananyagok, "spam" értékű üzleti ajánlatok... stb.) akkor nem.


Én pl. egy saját készítésű fotómat találtam meg valakinek a weboldalán, nem csináltam belőle nagy ügyet, csak írtam az illetőnek, hogy legalább szóljon, hogy felhasználná, amúgy nem zavar, örülök, ha más szerint is jó, ez nem egy olyan kép, amiért pénzt kapnék. Ezek után leszedte az oldalról, anélkül, hogy erre kértem volna. Maradhatott volna.

2009. márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 elitestars válasza:
Én MLAP-os vagyok, és mindig kiírom a forrást. Eddig inkább megköszönték, hogy kiírtam. Volt egy régi oldalam, ahová nem írtam ki a forrást és szóltak a webmesternek. Én is szóltam neki, és ő felhívott telefonon (!!), hogy semmi gond, és adott néhány jó tanácsot is (:
2010. jún. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!