Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthet a szomszéd,...

Feljelenthet a szomszéd, amiért ugat a kutya?

Figyelt kérdés

Elérne valamit? Jogilag? Kaphatnánk érte büntetést? Nem állandó ugatás, szerintem egy-két vakkantás volt, délelőtt, este-éjjel soha. Máskor, másoktól nem volt panasz a kutyára, első alkalom.

Az egyik szomszéd fenyeget, hogy kihívja a rendőrséget, ha mégegyszer kutyaugatást hall. És ha nem vagyok itthon, ugye, nincs hogy megakadályozzam, hogy ugasson a kutya.

Amúgy tömházban lakunk, ha ez szamít.


2011. júl. 3. 22:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
27%
Jogos, ha kihívná a rendőrséget. Tömbházban egy ugató kutya, na ne!!!Szerencsétlen szomszéd, amíg te oda vagy kiidegeli a kutya ugatása, és nem tud ellene tenni semmit. Vagy kutya!, vagy ház!
2011. júl. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
52%

Csak kussoljon. Menjen akkor egyedül éljen valami eldugott helyen, ott hallgathatja a síri csendet.

Éjszaka nem ugat? Ha nem, csak nappal akkor nincsen gond. Nappal meg azt csinál az ember amit akar.

Nehogy már egy kutyának megtiltani azt amit ő nem tud csak úgy megakadályozni? Úgy is lehet mondani, hogy neki ez a "beszéde".

egyébként meg nyugodtan hívja ki a rendőrséget, maximum kinevetik a háta mögött és nem csinálnak semmit.

Ja most olvasom, hogy este-éjjel nem szokott ugatni. Akkor meg nincs gond. :) Ne aggódj.

Mond meg neki, hogy kapcsolja be a zenét vagy a tv-t és hallgassa akkor azt. A kinti zaj nem zavarja? Az is épp elég zavaró szokott lenni, vagy amikor reggelenként a madarak csiripelnek. Ilyen szempontból a madarakra is ráhívhatná a rendőrséget. :)

2011. júl. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
84%
Semmit nem tud tenni,néha vakkant a kutyus,és akkor mi van?A szomszéd meg hangosan köhög,vagy tüsszent,vagy fi..ik.Az ilyen szomszédtól óvjon a jó isten mindenkit.Jelentsen fel nyugodtan,körbe röhögik a fejét ilyen hülyeséggel,ne aggódj ezen!Minket örökké a két nyuszkónk miatt akarnak feljelenteni,de mi "szépen"el szoktunk beszélgetni velük,aztán valahogy mindig letesznek erről a szándékukról.
2011. júl. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
58%
A kutya valóban nem tömbházba való. De ez személyes vélemény. Ha viszont a szomszéd feljelentéssel fenyegetőzik, akkor az nem csak egy-két vakkantás lehetett...
2011. júl. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
43%
tömbházban ugató kutya???? Na ez gáz, én nem hallom a házban a kutyákat, csak ha viszik őket sétálni.... Na akkor agyvérzést kapok... Nem lehet délben nyitva az ablak, ha a gyerek alszik, mert a dögöktől folyton felébred.... Felháborító. Én sem bömböltetem a zenét éjjel, amikor ő alszik, és én éppen ébren vagyok a kicsivel....
2011. júl. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
60%

Az elsőnek már elmentek otthonról szerintem.


Nem, nem jelenthet fel, illetve feljelenthet, de sokat nem tudnak majd tenni vele.


Tiéd a lakás, vagy bérled? Mert ha bérled, akkor esetleg a tulaj kitehet. De ha a saját lakásod, akkor jogod van benne kutyát tartani.


Van-e házirendje a háznak, ami ezt szabályozza? Erre is hivatkozhat esetleg.

2011. júl. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 A kérdező kommentje:
Akkor törvényileg be kellene tiltani a kutyatartást tömházban. Az meg ugye nincs betiltva.
2011. júl. 3. 22:52
 8/83 anonim ***** válasza:
41%
A kutyások költözzenek ki egy tanyára, ott ugathatnak... Nem állatoknak építették a társasházat, hanem embereknek. Ráadásul a legtöbb kutyás a kutyasz@rt sem szedi össze... A torkukon kéne lenyomni!
2011. júl. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
73%
Ennélfogva nappal valaki végig bömböltethetné a zenét, és senkit nem kellene zavarjon. Mert ugyebár hol tudjuk meghúzni a határt annál, hogy mi számít hangosnak és elfogadhatatlannak? Van akinek a kutyaugatás, van akinek a zene maximumon idegesítő. Ha tömbházban élsz tudni kell integrálódni...
2011. júl. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 A kérdező kommentje:
Saját lakás. Nincs semmilyen házirend, az enyémen kívűl még 3 kutya van a tömbházban. Eddig egy szomszéd se panaszkodott, se itt, se a szüleimnél, ahol eddig laktam. Mikor elmentünk itthonról csendesen feküdt az ágyban, mikor hazajöttünk aludt, nem hiszem, hogy közben meg egetrengetően ugatott volna. Max hallott egy kutyaugatást kintről( sok erre a kóbor kutya, ugatnak, az senkit se zavar?) és arra válaszolt. Nem ugatós kutyus.
2011. júl. 3. 22:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!