Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagyonőr vagyok és egy vásárló...

Zzizi kérdése:

Vagyonőr vagyok és egy vásárló rácsapta a kezemre az ajtót üvöltözve. Feljelentettem + látlelet. Főnökség vissza akarja vonatni. Kellene valami jogszabály ami megvédene és nem kellene visszavonni. Az erre vonatkozó jogszabály kellene. Mit tartalmaz?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Be vagy jelentve, vagy feketén nyomod?

Nem személyeskedés, de nem mindegy.

2011. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért akarják visszavonatni, mert valami disznóság van az alkalmazásoddal, és nem akarják magukra húzni a zsarukat/munkavédelmet, akkor buktad (vagy ők, ha mégsem vonod vissza).
2011. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
semikép ne vond visza ha nem te voltál a híbás akkor megnyered a pert
2011. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Feljelentést nem lehet visszavonni.
2011. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos a problémádat jogi síkon valószínűleg nem lehet megoldani. Feljelentést mindenki tehet, ez benne van a büntetőeljárási törvényben, ehhez munkáltatói hozzájárulás nem kell és a munkáltató nem adhat utasítást a feljelentés visszavonására. A munkáltatód nyilván nem is ezt vitatja, hanem nem akar balhét, mert ezt diktálják a gazdasági érdekei, ezért szeretné, ha visszavonnád. Ha ezt nem teszed meg, akkor konfliktusos helyzetbe kerülsz, sajnos lehet, hogy kicsinálnak, elbocsátanak. Az ilyen okból történt elbocsátás jogellenes lenne, ha be tudod bizonyítani, és a volt munkáltatódnak meg kellene téríteni a károdat, az elmaradt béredet, amíg új állást találsz és több havi összeget a jogellenes felmondásért. Ha erre készülsz, próbálj bizonyítékokat begyűjteni arra nézve, hogy le akartak beszélni a feljelentésről. Legyen erről tanú, netán valami írás. Ezeket kell mérlegelni a feljelentés visszavonásánál.
2011. máj. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, milyen fokú a sérülés. Ha 8 napon belül gyógyul, akkor vissza lehet vonni, mert csak könnyű testi sértés, ami magánindítványos. Ha 8 napon túl gyógyul, akkor az már nem magánindítványos ügy, amit tényleg nem lehet visszavonni, mert hivatalból folytatni kell a nyomozást.
2011. máj. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Magánindítvány sem vonható vissza, feljelentés sem. Nincs lehetőség az eljárás megszüntetésére, maximum, ha közvetítői eljárás (ha feltételei fennállnak) lefolytatását kezdeményezitek, akkor elkerülhető a hivatalos út.
2011. máj. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
be vagyok jelentve, 8 napon belüli a sérülés.Ahol alkalmaznak ott ragaszkodnak így nem rúgnak ki.De kllene valamilyen jogszabály
2011. máj. 29. 21:44
 9/9 anonim ***** válasza:

1978:IV tv Btk. magánindítvány nem vonható vissza 31.§ (6)

[link]


Feljelentésről bővebb info itt:

[link]


Annyival kiegészíteném, nem írtad az ügy milyen szakaszában van, amennyiben magánvádas eljárás indul/indult és az ügyész nem vette át a vád képviseletét abban az egy esetben van lehetőség a feljelentés visszavonására. Erről a nyomozó hatóságnál/ügyészségnél lehet érdeklődni!

2011. máj. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!