Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy zajlik egy bírósági...

Hogy zajlik egy bírósági tárgyalás?

Figyelt kérdés

Tanúként idéztek be,mert egyik este,amikor mentünk haza 4-en, megtámadott(ütés,rúgás) minket egy kb. 10fős (...)társaság.A rendőrségen felismertük képről a "főszónokot". Haveromat tette a feljelentést,Ő már felnőttkorú.(én pedig fiatalkorú) Viszont a beidéző levélben nem csak ez a "téma" szerepel,hanem a megismert illető többi bűncselekménye is.

...ezt nem értem!A többi témát is most tárgyalják,valamint a többi személlyel mi van?

...viszont a FŐ kérdésem,hogy hogyan zajlik egy tárgyalás?hogy kell elképzelni?

Előre is köszönöm!


2011. jún. 1. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:

mint tanú, majd kint leülsz, és majd ha kellesz, akkor szólnak, igazolod magad, odaállsz és válaszolsz a kérdésekre (őszintén)

ha végeztél, akkor meg mehetsz.

2011. jún. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valószínű a többi elkövetését is a vádlottnak ebben az eljárásban tárgyalják. De az téged nem érint, csak azzal kapcsolatban kell vallomást tenned, amiben érintett vagy. A tárgyalás meg úgy zajlik, hogy behívnak, elkérik a személyidet, lakcímkártyádat, tőled megkérdezik a személyes adataid/egyből bediktálják. Végig állni kell, a bíró figyelmeztetni fog arra, hogy mi a következménye, ha nem igazat mondasz, meg fogja kérdezni valamilyen kapcsolatban/haragban állsz a vádlottal. Utána pedig, vagy megkér hogy összefüggően add el, amit el szeretnél mondani, vagy pedig konkrét kérdéseket tesz fel. Ha végeztél el lehet menni, nem kell senkit sem megvárni.
2011. jún. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm!

Viszont egy kérdésem még lenne...Olyan helyre megyek be,ahol csak én és a bírónő(vagy nem tudom) van vagy ott lesz a vádlott(ak) stb...? szóval ez a része,hogyan van a dolognak???

2011. jún. 2. 19:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Bent van a bíró, ügytől függően, amennyiben szükséges/jelen kell lennie védő ügyvéd, ügyész, vádlott, általában ennyi.
2011. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
értem! szóval a vádlottal mindenképp szembe kell nézni...
2011. jún. 2. 20:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet kérni, de még a tárgyalás előtt, hogy nem akarsz talákozni a terheltel.A barátnőm öccse 13 éves volt, és semmi kedve nem volt a fazonhoz, aki késsel fenyegtve kirabolta.Nem emlékszem, hogy pontosan mi volt azinndok, de szetm az hogy kiskorú volt.Amikor kérték, akkor elhajtották őket, hogy nem lehet ilyet kérni, aztán a barátnőm utána nézett, hogy mégis.Ha nagyon nem akarsz velük találkozni, akkor nnézzetek utána a szüleiddel, mert lehetséges, de kellő időben kell kérni.
2011. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát sztem nem fogok itt szerencsétlenkedni. Odaállok,elmondom mi volt aztán cső...
2011. jún. 5. 22:59
 8/10 A kérdező kommentje:
Milyen ruhába szokás menni?
2011. jún. 5. 23:01
 9/10 anonim ***** válasza:
legalább ingben.
2011. jún. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm szépen a válaszokat. Még egy kérdés...

17éves vagyok! Szülőnek kell jönnie?

2011. jún. 7. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!