Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valamilyen törvény ami...

Van valamilyen törvény ami szerint ha a tanárom pikkel rám és ezért egymás után pl 4db egyest adott egy órán akkor föl lehet jelenteni?

Figyelt kérdés

bizonyítékom is van rá egy hangfelvétel amin a tanár mondja hogy csak azért adott egyest mert utál.

van valamilyen törvény? és ha igen hanyadik paragrafus/fejezet/bekezdés?

előre is köszönöm


2011. jún. 7. 14:36
1 2
 1/11 eNerdzsy ***** válasza:
63%

Van olyan, hogy "kiállok magamért törvény".

Beszéltél az igazgatóval?

Az igazgató hallotta már a felvételt?

Vagy nem lehetséges, hogy a viselkedésed miatt utál a tanár?

Mert, ha tudod, hogy valami kiakasztja és csak azért is csinálod akkor nem lehet rákenni az egészet.


Már bocs, ha megbántottalak de az éremnek két oldala van.

2011. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki rosszul viselkedik, akkor az a magatartásjegyen látsszon meg, ne az adott tantárgyban.

Menni kell a dirihez a felvétellel.

2011. jún. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Csak nehogy feljelentést tegyen a tanár, mert megsértetted a személyiségi jogait. Ezen kívül mivel csináltad a hangfelvételt? A tanórához oda nem illő eszközzel aminek használatát a Házirend is tiltja?
2011. jún. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tetris ***** válasza:
91%

A tanár is csak ember. Ha ennyire pikkel rád, akkor annak bizonyára oka van. Valami miatt halálra idegesíted

őt. Mielőtt elmennél bemószerolni a tanárodat az igazgatónál, előtte ülj le egy kicsit, és gondolkozz el, hogy vajon mitől "vadult meg" ennyire. Mivel a másik fél álláspontját nem ismerjük, ezért elítélni se tudom a tanárodat.

Az igazgatónál való bemószerolással véglegesen elmérgesedhet a helyzet közöttetek. Inkább küldd be valamelyik szülődet ehhez a tanárhoz, és beszéljék meg ők, hogy mi áll a háttérben, és jussanak ők közösen megállapodásra. Ha a tanár látja, hogy a szülő együttmőködő, akkor jobb esélyeid lesznek arra, hogy a helyzet rendeződjön.

Szóval szerintem ne mérgesítsd tovább a tanárt, mert csak ráfázol. Majd ha már kijártad az iskolát, akkor elküldheted a melegebb éghajlatra. De most még csak te húzhatod a rövidebbet.

2011. jún. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A hangfelvétellel te járnál rosszul 2 okból is,ahogy előttem is leírták

1.a tanár személyi jogait sérted meg,és így a hangfelvétel nem bizonyíték

2.Az órán olyan eszközzel vetted fel a hangját ami nem is lehetne nálad.(gondolom mobil telefonnal vetted fel,így jogos lenne a kérdés,hogy az órán mit keres a kezedben egy mobil???)

Tudod van egy jó tanácsom!

Hiba utál a tanár,hiába pikkel rád,ha az anyagot nagyon jól tudod akkor nem tud egyest adni..Ha nem tanultál,és nem tudsz felelni a kérdésére akkor akár jogosan is osztogatja az egyeseket.Tanulj,és tud az anyagot annyira,hogy ne tudjon karókat adni..

2011. jún. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1 kérdést egymás után 4x feltett és mind a 4x egyest adott. a felvétel óra után készült szünetben odamentem hozzá megkérdeztem és azt mondta utál és azért szarakszik.

4es vagyok a tantárgyból, figyelek órán, 5ös a magatartásom.

minden dolgozat előtt átnézi a padomat mert az a mániája hogy puskázok, pedig nem.

amelyik órán 4 egyest adott előtte megnézte a füzetem és a füzet egyik sarkában talált egy 2x2 cm-es smileyt és ezen akadt ki.

2011. jún. 7. 15:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Beszari vagy.
2011. jún. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

4x feltette a kérdést és nem tudtad a választ? Mert ha tudod akkor bármennyire utál nem adhat ötöst,hiszen egy egész osztály a tanúd,hogy te tudod az anyagot.

Ebben az esetben mehetnél panaszt tenni,ami avval járna,hogy egy kis tanári bizottság előtt is felelhetsz,bizonyítva a tudásodat.Ha viszont feltette a kérdést 4-szer és nem tudtál felelni rá akkor teljesen mindegy hogy pikkel vagy sem..Az bizony egyes.

Mivel meg kell hallgatni a másik felet is,és ebben az esetben a tanárt is,én biztos vagyok benne,hogy nem egy vigyorgó matrica miatt van rád így kiakadva..Ott más bajok vannak.

De teljesen mindegy.Ha tudod a tananyagot akkor nem adsz rá okot hogy egyest adjon..

Tapasztalatból írom.

Az én történelem tanárnőm ki nem állt engem,és állandóan én feleltem,és persze állandóan egyeseket adott.Amíg tanuló voltam ,én is ártatlannak hittem magam,csak felnőtt fejjel jöttem rá,hogy bizony volt oka az utálatnak,hiszen elég flegma,szemtelen voltam vele szemben.Mivel bukni nem akartam így elkezdtem a történelmet tanulni.Szinte magoltam,utána jártam,utána olvastam..Annyira jó akartam lenni,hogy magát a történelmet is megszerettem.Eljött az az idő,hogy már nem hogy egyest de csak ötösöket tudott adni,mert én lettem a legjobb..Sokszor tudtam érdekes dolgokat is hozzátenni az anyaghoz,amit értékelt is..

Év végén nekem is mondta,hogy annyira nem kedvelt,hogy szíve szerint megbuktatott volna,de a tanulást,tudást elismeri..Ma neki köszönhetem,hogy történész lettem...

Szóval ha pikkel rád a tanárod,pikkeljen..Te tanulj úgy,hogy a legjobb legyél,és ne adj esélyt az egyeseknek..

2011. jún. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Marhaság, hogy a tanárnak joga van annyi egyest kiosztania, amennyit akar, mert nincs. Ezzel az erővel az OKJ tanfolyamokon mindenkit meg lehetne buktatni, hogy tovább lehessen szedni a fejpénzeket, csak fel kell tenni ugyanazt a kérdést 25-ször év elején, és ennyi volt az illető.

Na nem. Ha valaki magatartásával gondok vannak, akkor kapjon intőt. Ha nem tanul, akkor megbukik, de nem azért, mert megkérdeznek tőle négyszer valamit egymás után, amit már addig sem tudott, hanem mert nem tudta pl a témazárókat, feleleteket.

A tanár dolga az lenne, hogy érthető formában leadja az anyagot, és nem az, hogy buktatással fegyelmezzen. Aki így fegyelmez, az rossz tanár, és mondjon fel, mert a diák csak dacos lesz emiatt, és nem fog változni.

De rengeteg az ilyen rossz tanár, mindenképpen menj az igazgatóhoz. Nem kell a felvétel sem, mert ha látja a diri, hogy egyazon órán neked 4 karó van beírva, rögtön vágni fogja, mi is történt. Egy iskolának nem érdeke, hogy a gyerekek sorra bukjanak, sőt, az csak rontja az iskola átlagát.

2011. jún. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ilyen tanárok vannak, ezekkel nem lehet mit kezdeni, ha előhozakodsz a hangfelvétellel akkor még neked lesz bajod az ügyből.

Egyébként ilyen törvény nincs, esetleg szülői munkaközösség élhet panasszal az oktató személye ellen, és majd az igazgató eldönti mi legyen. De azért tanárt nem lehet eltávolítani, mert szimplán 1-eket osztogat, nekünk is volt ilyen, felnőttem túléltem. Úgyhogy húzd meg magad, ennyi ami tehetsz.

2011. jún. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!