Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok csinálni? Segítség...

Mit tudok csinálni? Segítség kéne főleg jogi tanácsok.

Figyelt kérdés

Elváltam 2009-ben a férjemtől és azóta nála vannak a cuccaim. Minden iratom és nem adja vissza.

El akartam menni hozzá de rám hívta a rendőrséget, feljelentett és a tárgyalások lementek ,az egyik tanúját hamis tanúzás miatt körözik.

Anyukám meghalt és az iratait az anyósom vette fel az engedélyem nélkül és a földpapírjaim is ott vannak.

A földhivatalba derült ki ,hogy 2 éve veszik fel a pénzt utána és már 170HA eladtak belőle.

Hogy tudnám visszaszerezni?


2011. jún. 8. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. jún. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elég érthetetlen,amit írsz.

Ha csak a papírjaidért mentél vissza a férjedhez,akkor a rendőrök kötelezték volna arra,hogy adja oda neked.

Amikor anyukád meghalt,akkor kellett lenni hagyatéki tárgyalásnak. Ha nem végrendelkezett az anyósod javára,akkor te örökölted a földet,és azt senki nem adhatta bérbe és nem is adhatta el.

Anyukád hol élt a halála előtt,hogy a papírjaid az anyóséknál voltak?

Mindenképpen keress egy ügyvédet,mert ez így nagyon zavaros dolog.

2011. jún. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sürgősen fordulj ügyvédhez, és utána kezdeményezd a megfelelő eljárást. Felesleges bármit is írnom, mert ígyis úgyis ügyvéd kell.

Egyébként azt javasolnám ha rendőr ismerősöd van, vagy jó kiállású cimborád, nem kell sem fenyegetőzni, sem semmi, csak mint nyomatékosító körülmény ill. tanú, odamész a lakáshoz és követeled a papírokat. Utána pedig feljelentés, ill amellett polgári úton kell érvényesíteni az igényed.

2011. jún. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Melyik iratod nem pótolhatatlan? "Földpapírok"? Az ingatlannyilvántartás Magyarországon közhiteles és központosított, tehát nincs olyan papír, amelyről a földhivatal ne tudnak (illetve ha van, az akkor "nem ér semmit", mert csak az ér valamit, amiről tud a földhivatal).

Személyi irataid? Kb. öt perces ügyintézés, és minden iratod megvan pár héten belül.

2011. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom elképzelni, pedig már láttam pár jogesetet. Az egy dolog, hogy a volt férje nem akarja beengedni, de nem teheti meg, hogy az iratait nem adja vissza, simán visszaélés okirattal Btk. 277. § (1) Aki olyan közokiratot, amely nem vagy nem kizárólag a sajátja, mástól, ennek beleegyezése nélkül, jogtalanul megszerez, vagy azt megsemmisíti, megrongálja vagy eltitkolja, vétséget követ el és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki az (1) bekezdésben meghatározott cselekményt magánokiratra azért követi el, hogy jogtalan előnyt szerezzen vagy jogtalan hátrányt okozzon, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Ezt egy rendőrnek tudnia kellene. Azt sem értem, hogy hogyan adhatnak el valamiből, ami nem az övé: senki nem adhat több jogot, mint amennyi neki van (nemo plus iuris), tehát a földhivatalban nem tud más bejegyeztetni tulajdonjogot az előző tulajdonos jóváhagyása nélkül, ha mégis így történt és Ön a jogos tulajdonos, akkor is relatív hatálytalan a szerző szempontjából a szerződés függetlenül, hogy jóhiszeműen szerezte-e meg, de valószínűleg egy ilyen adásvételi szerződés hibában szenved, és legalább megtámadható bíróság előtt, de valószínűbb, hogy semmis (érvénytelen). Most, hogy nála vannak az okiratok nem tud vele kezdeni semmit, azon kívül, hogy fenntartja a bűncselekményt, de szerintem az eljáró közigazgatási szervek se követnek el ilyen hibákat. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy valóban bérbe adta 2 évre, ez jogalap nélküli gazdagodás Ptk. 361. § (1) Aki másnak rovására jogalap nélkül jut vagyoni előnyhöz, köteles ezt az előnyt visszatéríteni. Ha nincs pénze ügyvédre, és nem tud ingyenes jogsegély szolgáltatást a környéken, forduljon a jegyzőhöz birtokvédelemben eljárhat, és a bűncselekményt szerintem jelezze a rendőrségen.

2011. jún. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget.
2011. jún. 8. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!