Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kicsit tanácstalan vagyok....

Kicsit tanácstalan vagyok. Adóproblémáim vannak. Valaki segítene nekem megérteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A munkahelyemre múlt hónapban lettem bejelentve, és van pár furcsaság, amit nem értek. Szeretném a segítségeteket kérni, mert nagyon tanácstalan vagyok.

A munkaszerződésemben ez áll:

_____________________________________________________

(4). A munkavállaló és a munkavállaló megállapodnak abban, hogy a munkavállaló havi bruttó személyi alapbére: 71.000Ft + a jutalék. A mindenkor érvényben lévő jutaléktáblázatot a munkaszerződés aláírásával együtt megismertem és elfogadom.

_____________________________________________________


Ez így mind szép és jó. A jutaléktáblázat így szól:

_____________________________________________________

ÉRTÉKESÍTETT GÉPEK SZÁMA:

1-5 gépig -> 11.500Ft

6-10 gépig -> 13.000Ft

16-20 gépig -> 16.000Ft

21 gép felett ->18.500Ft

_____________________________________________________


Szeptember 10.-én kaptam fizetést, és egy kicsit MEGDÖBBENTEM!


Az a helyzet, hogy készhez kaptam 68.412Ft-ot, amiben benne volt 3 eladott gépet, aminek a jutaléka: (bruttó) 34.500 Ft


Mellé van a havi fix fizetésem, ami 71.000 és abból jönnek le az adók.

Van 3 gyerekem, és elkérték az adataikat, hogy majd adókedvezményt kapok.... Hát most nem tudom mi a helyzet, mert ez nem tűnik olyan hű, de kedvezményesnek...


Kérek valakit magyarázza el nekem, hogy miért kaptam ilyen kevés fizetést! Mert a könyvelőmhöz már fordultam, de csak dadogott, meg össze-vissza beszélt.:(


Ez így rendben van, vagy van valami simlisség a háttérben?


Köszönöm a segítséget!

Magdi


2011. szept. 28. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Az hogy 1-5 gépig nem azt jelenti hogy ezen határig 11.500 - at kapsz? Vagyis hogy mindegy hogy mennyit adsz el 5 darab példányszámig, addig egyszeri 11500 a jutalék? Mert ebben az esetben érthető.
2011. szept. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Osztom az első hozzászóló véleményét. Annyit azért még hozzátennék, hogy gratulálok ugyan a 3 gyerkőchöz, de remélem a férjed jól keres, mert ennyi pénzből nem igazán lehet 3 gyereket normálisan nevelni. Nekem kettő van, a havi keresetem 600 ezer nettó, a feleségem kap jelenleg nettó 210 ezret, 3 évesek a lurkók, de ebből nem vállalnék már be egy harmadikat. Persze sok sikert kívánok.
2011. szept. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem, nem azt jelenti! 1-5 gépig, gépenként 11.500 Ft.

Amúgy a párom jól keres, nincsenek is anyagi gondjaink, csak szeretnék én is dolgozni, ezért vállaltam ezt a munkát. De azt a munkát, amit elvárnak, azért édes kevés ez az összeg. Azért gondolom, hogy valami nincs rendben...

2011. szept. 28. 20:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos vagy te benne, hogy gépenként?

Mert szerintem is tartományra kell érteni, és úgy még ki is jön.

A 71.000 nettója neked 58.575,- (három gyerekkel, de nem egyedül nevelőként)

a 11.500 nettója pedig ugyanilyen feltételekkel 9.488,-

A kettőt összeadva 68.063,- jön ki. Nem tudom, hogy az a majdnem 400,- Ft eltérés miből adódik, de szerintem így kell számolni.

2011. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!