Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Magyar Posta mi alapján nem...

A Magyar Posta mi alapján nem küldi ki a postai küldeményt elhalálozott személynek?

Figyelt kérdés
Egyik nagyszülőm elhunyt, akit egyébként ugyanúgy hívnak mint engem és most (mivel egy helyen laktunk- a lakcímünk is ugyanaz) az ő nevére érkező leveleket a posta nem engedi kézbesíteni. A bibi ott van, hogy engem is úgy hívnak ahogy őt, tehát semmilyen levelet nem kapok mostantól. Már a banki papirokat sem kaptam meg. Gondolom a biztosítóst se fogom, meg semmit se, mivel elhalálozott egy ugyanolyan nevű ember az én lakcímemen. Most komolyan normális a Magyar Posta? Vagy ezzel is még nekem kell sz*rakodni, hogy ugyan küldjék már ki a levelet, mert én még élek??!!!
2011. jún. 17. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
ehhez nincs joguk, tegyél feljelentést!
2011. jún. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szóltál már a postán? Néma gyereknek anyja se érti a szavát. Nem kell mindjárt feljelentést tenni. Közüzemi számlák kinek a "nevén" vannak? Ténylegesen. Mindent át kell íratni az elhunyt nevéről ha az övén volt, mert pl. ha áram-visszatérítés jön, azt se lehetne kézbesíteni. Megjátszhatod, hogy te vagy, de később károd származhat belőle. Sajnos a posta jogosan jár el, halottnak nem kézbesíthetnek semmit, gondolom a halálát be is jelentettétek. Szólnod kell a postásnak, hogy téged is úgy hívnak, és neked is jönnek küldemények, mert ezt ők honnan tudnák. Max ha nem egy kis faluról van szó, de ezt nem írtad, nem tudom. Ennyi információ birtokában sajnos csak ennyit tudok mondani, bocs ha valamit félreértettem. Üdv, egy postás (ne szidj, én is csak egy bábu vagyok a Posta sakktábláján, nekem az a munkám sajnos, hogy az idióta szabályokat betartsam...:D)
2011. jún. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves Postás! Köszönöm a válaszod. Pár dolgot azért nem értek. Mondjuk ezt a szóljak be a postára dolgot. Mégis ezt hogy vagy miként? van erre valami nyomtatvány? Amúgy Isten ments hogy én feljelentsem a postát, eszembe sem jutott, nem a világvégéről van szó,de igencsak kellemetlen és fáradságos lehet az ebből származó károm. Bonyolítja a helyzetet, hogy az elhunyt nevén vannak a közüzemi számlák, tehát azt sem küldik ki, így többet kell majd fizetni az áramszámlára is mert megszünik a kedvezmény, ha nem fizetünk időben. Márpedig nem tudunk időben fizetni, mert nincs számla. Itt a legnagyobb gondom az, hogy a posta mi alapján nem kézbesiti a postámat?????? A nevem alapján? Honnan tudja hogy nem lakik ugyanazon a lakcímen egy másik ember akit ugyanúgy hívnak mint az elhunytat? Csak ezt nem értem.
2011. jún. 17. 21:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Postás!


Elmesélnéd akkor, hogy a 2 éve elhunyt, a lakásomból 5 éve kijelentett, hárommal ezelőtti tulaj rokonának miért érkeznek annak ellenére levelek, hogy a postán bejelentettem, hogy

1: nincs bejelentve (jegyzői lakcímfiktiválási határozattal)

2: minden szaros levelét visszavittem és címzett ismeretlen jelzéssel visszaküldtem

3 bejelentettem, hogy meghalt (nyilván halottim nem volt, mert a büdös életben nem találkoztam vele)

4 minden szolgáltatónak szóltam, hogy nem veszem át a leveleket és a tértis felszólításokat mind ismételten címzett ismeretlen jelzéssel visszaküldettem

5 minden rohadt behajtócégnek megírtam és megtelefonáltam, hogy nem lakik nálam, büdös életben nem találkoztam vele, nincs ide bejelentve és meghalt (megnéztem a nyilvántartásban, amikor olyan helyen dolgoztam, hogy hozzáfértem)



ennek ellenére jönnek a levelei folyamatosan, én meg iktatom őket a kukában


a postaszabályzatban nincs benne, hogy az elhunyt nevére szóló levelek nem kézbesíthetőek...értelemszerűen a postautalványokat és tértis v. sk leveleket senki nem tud átvenni


+ ha jól értem a kérdező nem kérte nem jelentette be a postára, hogy elhunyt a rokona...amúgy sem kötelezi erre semmi


a posta helyi kirendeltsége meg jogtalanul tartja vissza a kérdező leveleit, amivel a kérdezőnek kárt okoz, ami megérdemel egy feljelentést (szándékos károkozás) és akár egy kártérítési polgári pert is, amennyiben nem hajlandóak a leveleit átadni

2011. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Mi itt falun pár hónapig akkor is kézbesítjük a küldeményeket, főleg a számlákat, ha tudjuk, hogy meghalt az illető, de mindig nyomatékosan elmondjuk, hogy tessék átíratni minél hamarabb. Persze ezt csak a sima levelekkel tesszük meg. Én csak a kézbesítővel beszélnék, és elmondanám mi a helyzet, bár az nem derült ki, hogy ezt megtetted-e már. Nálunk mindig megbeszélik, hogy mi legyen. Így az is kiderülne, ha van ott valaki, akit ugyanúgy hívnak. Meg ugye falun ez amúgy is egyszerűbb. Legfeljebb, ami tényleg nem a tied és nincs rá szükséged, azt visszakülditek, hogy meghalt. Különben nálunk sokszor bejönnek az új lakók is szólni, hogy ide meg oda költöztünk, nehogy esetleg visszaküldjük, hogy ismeretlen. Megértelek tényleg, jogos a felháborodásod.


Másik válaszoló! Úgy látom ott egyértelműen a kézbesítő hibája lehet a dolog, na meg az elhunyt családjáé, hogy nem intézték el az ügyeit. Mert gondolom szóltatok már nem egyszer ez ügyben a kézbesítőnek, meg a hivatalban is, ha már ennyi procedúrán átmentetek. Nálunk is sokszor jön valakinek akár 10 évvel a halála után is kósza levél, de eszünkbe nem jut oda kézbesíteni, ha tudjuk, hogy már új lakók laknak ott. Simán vissza kellene irányítania a feladónak, hogy meghalt, vagy akkor is ha szimplán csak ismeretlen helyre költözött. Nem értem hogy nem fogja föl tényleg, ha már szóltatok neki. Kivétel volt most ezek a kormányzati levelek, na ott elméletileg írásban kellett nyilatkozni, hogy az illető már valóban nem lakik ott. Neked is jogos a felháborodásod!


Ha tudnátok mennyi felesleges dolgot, és olyan szabályt kell betartanunk, amit valaki egy asztal mögül fönt kitalált... Dehát nekünk ez a munkánk, biztos a ti munkahelyeteken is vannak olyan szabályok, amikkel nem értetek egyet, dehát ez van sajnos.


Üdv, a postás (aki nem kézbesítő)

2011. jún. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2016. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!