Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért gondolják egyesek azt,...

Miért gondolják egyesek azt, hogy a börtönök, büntetések szigorítása esetén csökkenni fog a bűnözés, amikor a bűnözési hajlam genetikai dolog, amit nem lehet kinevelni az emberből?

Figyelt kérdés
Amikor Hammurapi korában kézlevágás, a középkorban elégetés meg a vadnyugaton kalodába zárás meg akasztás járt a bűntetésekért, akkor is ugyanúgy voltak bűnözők, mint manapság, sőt manapság az olyan országokban ahol hasonló szigorú büntetések vannak (pl. Szaud-Arábia, Irán) sokkal magasabb a bűnözés, mint Magyarországon.
2011. jún. 25. 12:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Az én véleményem az, hogy bűnözőnek születni kell, mert most is rengeteg szegényember van az országban, mégse lopkod mindegyik.
2011. jún. 25. 12:57
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, hajlamom nekem is lenne erre-arra, mégsem teszem, mert visszatart a kilátásba helyezhető 1-2 év böri:) Sőt, engem már pár hónap is taszít. Mit szeretnél, hogy ne legyen egyáltalán büntetés, úgyis bűnöznek a bűnöző hajlamúak?:) Ez hülyeség. Hallottam én már cigánytól, hogy leülné a 3 évet, ezért vagy azért... Őt az nem riasztja el. Engem már a három hónap is. Viszont olyat még nem hallottam, hogy "nem érdekel, ha kell leülöm a 10 évet":)


Szerintem igenis van elrettentő ereje a szigorú büntetésnek, főleg ha be is van mutatva, hogy tényleg megkaphatja az ember a sok évet. Azokat a sötét országokat meg nincs értelme idecibálni példának, teljesen más "gondolkodás", környezet, összehasonlíthatatlan.

2011. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Bűnözőnek senki nem születik. A körülmények teszik azzá, amiben felnő. Otthonról hozza a példát, nem vele születik. Ha megnéznéd bármelyik fiatalkorú bűnöző családi hátterét, azt látnád hogy a szülők elváltak, apa vagy anya iszik, veri a gyereket, esetleg még molesztálják is, szeretetet jóformán nem kap, állandó feszültség veszi körül mondjuk a pénztelenség miatt, eleve retteg ha otthon kell lenni. Egy biztos egzisztenciával rendelkező, szeretetteljes családban, ahol a gyerek állandó figyelmet, törődést ,biztonságot kap, nincs italozás, nincs állandó feszültség ott nagyon ritka az ilyen eset. Nálunk legalábbis ez van, az én négy gyerekemből biztos nem lesznek bűnözők, mint ahogy a legtöbb normális családban sem.
2011. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
miért gondolják egyesek azt, hogy ha valami hajlam van genetikailag az emberben, akkor azon nem lehet változtatni.
2011. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Amy börtönben van egy 20000Ft-os lopásért valaki, addig sem követ el újabb lopást. Kár hogy naponta ennyibe kerül a börtönluxust megteremteni neki. 20000Ft-os lopásért 3 nap sötétzárkában 2kg kenyérrel és 5l vízzel. Utána jobban meggondolja, és napi 500Ft-ba sem kerül. De szanatóriummal nem lehet büntetni.
2011. jún. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"miért gondolják egyesek azt, hogy ha valami hajlam van genetikailag az emberben, akkor azon nem lehet változtatni."


Mert GENETIKAI, nemtud máshogy működni az agya. Egy heteroszexuálist nem tudsz rávenni, hogy azonos neművel közösülést élvezze, a homoszexuálist nem tudod rávenni, hogy a másik neművel közösülést élvezze.


A bűnözőt nem tudod rávenni, hogy végleg leálljon a bűnözéssel, a nem bűnözőt nem tudod rávenni, hogy bűnözői életmódot kezdjen.

2011. jún. 25. 15:01
 7/15 anonim ***** válasza:

"Bűnözőnek senki nem születik. A körülmények teszik azzá, amiben felnő"

- igen, ezzel nagyrészt egyet értek.


"A bűnözőt nem tudod rávenni, hogy végleg leálljon a bűnözéssel, a nem bűnözőt nem tudod rávenni, hogy bűnözői életmódot kezdjen."

Szerintem lehet, csak a módszerek rosszak. Amúgy a halálbüntetés sokat segítene a népnevelésen.


Genetika: az én apám hirtelenharagú volt, és ez bennem is megvan. De amióta észrevettem ezt, azóta másként állok a dolgokhoz, próbálok visszafogottabb lenni.

Nézd, nevelés kérdése az egész. Ha kiszakítod a bűnöző családból a gyereket és fejlett szülőkhöz adod, akik sok mindent megtanítanak neki, akkor nem fog olyan életet élni, mint az igazi szülei.

2011. jún. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Bűncselekményeknek is vannak fajtái. Például: gazdasági, tulajdon elleni, személy elleni. Nem lehet az összeset a genetikára kenni. Egy a gond, hogy a börtön, az ma nem börtön. Nagy rálátásom van benne. Amíg az állam fizet azért, hogy emberek tévézhessenek, és kigyúrhassák magukat, addig nem lesz büntető, nevelő hatása. Én úgy gondolom, hogy szigorítani kellene, de nemcsak a büntetési időn. Télen például csak 15 fok hőmérsékletet, napi 10 óra munkavégzést, és engedelmetlenségért plusz letöltendőt. Ezenkívül teljes kárelhárítást, hiába lop 50 forint értékben, igen is dolgozza le, vagy fizesse ki a teljes rendőrségi, és bírósági ügyintézést, illetve az ellopott tárgy értékét. Ez biztosan nem tartana vissza mindenkit a bűnözéstől, de egy réteget igen.

Higgyétek el, hogy egy mai börtönből szabaduló bűnözőnek jó volt bent. A munkám során sajnos sok ilyennel találkozom. Ők nem félnek semmitől, és senkitől. A böriben úgysem hagyják se éhen halni, sem szomjan, saját orvosuk van, és dolgozni sem kell. Ez büntetés?

2011. jún. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

19:01 Tök igazad van!

19:01 for President! :)))

2011. jún. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Lombroso is megmondta a tutit!
2011. júl. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!