Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet kezdeni azon dohányz...

Mit lehet kezdeni azon dohányzó kollégákkal, akik nincsenek tekintettel nemdohányzó kollégáikra, illetve nem tartják be a munkahelyen az erre vonatkozó szabályt?

Figyelt kérdés
2009. márc. 27. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Fel lehet jelenteni. Kijönnek, 30e ft ugrik - aztán legközelebb meggondolja.
2009. márc. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Gyufaport meg csillagszóróról lereszelt port tenni a cigibe. Kiszeded belőle óvatosan a dohányt majd beletömködöd a gyufaport ( le kell kaparni a gyufa fejéről) a végébe egy kis dohányt vissza majd a cigit vissza a dobozba. Mikro legközelebb rágyújt lesz egy kellemetlen meglepetés.
2009. márc. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
66%
Feljelentes jo otlet. Talan az ANTSZ-ben kell megprobalni.
2009. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jönnek itt a népek a feljelentéssel, ami persze nagyon jó ötlet, de jól láthatóan nincs tapasztalatuk arról, hogy mit jelent egy dohányos munkahely...


Mert ugye nagyon, _nagyon_ hamar kiderül, hogy ki volt a feljelentő. És onnantól a kedves kollégák bizony pokollá teszik az ember életét. Szóval a zseniális tanács mégse olyan zseniális.


A valós helyzet sajnos az, hogy nemdohányzóként, hacsak nem akarsz egész életedben az igazadért küzdeni, nem sok lehetőséged van a probléma kezelésére. Ha csak a kollégákat büntetik meg az ellenőrök, akkor jó eséllyel kifúrkálnak a cégtől... bizony hajlamosak vagyunk alábecsülni 2-3 titkársági manyika napi 8 órában, évi 260 munkanapon történő fúrását. Ha a céget is megbüntetik miattad, akkor a következő leépítéskor lapát...


Egy intézetben dolgoztam, ott a főigazgató láncdohányos volt, és akármikor végigment égő cigivel a folyosón, be az irodákba, akármi. Az egész intézet álló nap a kapu előtt dohányzott, mert ugye az igazgató megértette őket. A cigifüst persze nem maradt a kapun kívül... Igazgatóváltás volt, onnantól kezdve a cigiszünetet kivonták a munkaidőből (kártyás beléptető rendszer volt, mérte, hogy ki mennyit van bent), így a kollégáknak már nem érte meg kimászkálni, de bent meg nem gyújtottak rá.


A tanulság annyi, hogy a vezetőn múlik minden. Ha elnéző a problémával, nem ellenőrzi, nem érdekli (vagy mert dohányos, vagy mert sz*rik bele, messze van az irodája), akkor sajnos nem tudod érvényesíteni az egyébként törvényben garantált jogaidat.


Ez van. Magyarország nem jogállam, hanem farkasállam.

2009. márc. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyi, hogy a robbanó cigis baromságot meg se próbáld, mert ha baleset lesz belőle, akkor nem csak kirúgnak, de le is ültetnek.
2009. márc. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én igazából a főnök mellett dolgozom, ő nem dohányzik, és külön irodahelyiség van, de kicsi az iroda, és ha nyitva vannak az ajtók, bejön minden, ma már tüsszögtem, a fejem fájt és könnyezett a szemem a füst miatt. Nem maga a dohányzás az, ami tőlük zavar, hanem hogy az egészségem rovására megy, mivel zárt térben füstölgés őket, dohányosokat nem érdekli. Én ma fogtam, bezártam a főnöki szoba ajtaját, és kinyitottam az ablakot, pár óra után már elmúlt a könnyezés (szemcsepp segítségével) meg a tüsszögés, de a fejfájásra gyógyszer kellett. Gondolom, nem fogják nekem a kedves dohányzó kollégák fizetni a szemcseppemet és a fejfájás gyógyszeremet, úgyhogy muszáj a főnökkel beszélnem majd, és remélem, tud tenni valamit.
2009. márc. 27. 16:50
 7/8 anonim ***** válasza:

A robbanó cigitől nem lesz baleset, csak az lepődik meg, aki szívja, de neki sem lesz tőle semmi baja, diákként csináltuk, sőt a sokkal veszélyesebb felpiszkált öngyújtót is ( nagy szemöldökégető lángcsóva, mikor feltekertük).


Én is ismerek olyanokat, akiknek tilos munkaidőben cigizni, és számontartják, ők azt mondják mintha a diákéveik köszönnének vissza megint sutyiban a WC-ben cigiznek. :))))

2009. márc. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltál velük beszélni, hogy ez téged nagyon zavar?

Először talán így kellene, nem rögtön feljelentgetni. Hátha értenek a szép szóból is.

Ez egyébként több okból nagyon kellemetlen, egyrészt tiszta büdös lesz a ruhád a nap végére, másrészt az egészséged rovására megy, illetve szinte kiprovokálják, hogy rossz viszony legyen köztetek.

Szóval én első körben szépen megkérném őket, hogy a kijelölt helyen bagózzanak.

2009. márc. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!