Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyházi kollégium vajon le...

Egyházi kollégium vajon le tud ilyeneket ellenőrízni?

Figyelt kérdés

Egyházi alapítványi kollégiumban lakom. A kollégium minden félévben kér hallgatói jogviszonyigazolást.

Az érdekelne - nyugi, csakis kíváncsiságból -, hogy ha valaki egy ál igazolást adna be, akkor vissza tudnák-e valahogy ellenőrízni, hogy az illető tényleg egyetemi hallgató-e . Ismerősökkel vitatkoztunk ezen és én azt mondta, hogy szerintem nem tudná leellenőrízni, igaz, hogy az állam tudja, hogy ki-hova-mennyit-mióta jár(t), de egy koli ezt nem tudja visszaellnőríztetni.


Ja, még annyit, hogy úgy tudjuk, hogy egyházi és állami támogatást is kap a koli.


2011. júl. 2. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy tudja ellenőrizni. Ha állami támogatás is jár utánatok, akkor meg pláne utánajár az állam, hogy jogosultak vagytok-e rá.
2011. júl. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mégis honnan tudhatná leellenőrízni ?

Ma ott tart M.o., hogy még a legtöbb felsőoktatási intézmény is csak fejkvótát küld az államnak,hogy hány hallatója van, mikor a támogatásokat igényli (emiatt van/volt is jó sok visszaélés, és ezért találták ki pár éve az OM azonosítót a diákoknak).

2011. júl. 2. 23:18
 3/4 A kérdező kommentje:
bocs, vmit rosszul írtam ki a kérdésben :egyházi támog. tuti jár, állami nem tudom , jár-e. hallottam már ilyet is - olyat is.
2011. júl. 2. 23:19
 4/4 anonim válasza:

Ennek az ügynek lett valami eredménye? Kiderült valami ezzel kapcsolatba? Hogy tényleg van e rá mód hogy visszakeressék, és ha amúgy nem új lakó már benne van a rendszerbe akkor is utána keresnek e? Valamint vajon csak akkor áll fenn ennek a lehetősége ha pályáznak valamilyen állami támogatásra?

Amúgy mire használják fel z igazolásokat?

2014. jún. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!