Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy fogják ellenőrizni, hogy...

Hogy fogják ellenőrizni, hogy beszedtem-e a gyógyszeremet?

Figyelt kérdés

Réthelyi Miklós miniszter nyilatkozta ma a Hír Tv-ben, hogy aki nem fogad szót az orvosnak, az majd magasabb áron juthat gyógyszerhez. A most elfogadott kormányhatározat erről ezt írja:


A Széll Kálmán Tervben foglaltakkal összhangban a Kormány felhívja az egészségügyért felelős minisztert, hogy az államháztartásért felelős miniszterrel egyetértésben dolgozza ki

a) a beteg együttműködésen alapuló támogatási rendszerre vonatkozó koncepciót és az annak végrehajtásához szükséges jogszabály tervezet(ek)et.

A feladat rövid leírása: a biztosító a hatékony forrásallokáció érdekében vizsgálja, hogy a felírt gyógyszereket a betegek megfelelően használják-e. A támogatás mértéke összefügg a beteg együttműködéssel.

Felelős: nemzeti erőforrás miniszter

nemzetgazdasági miniszter

Határidő: 2011. szeptember 30.


2011. júl. 2. 19:59
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Itt van a határozat, ha valaki látni akarja az egészet. Vannak még benne érdekes dolgok.


[link]

2011. júl. 2. 20:03
 2/19 anonim ***** válasza:

Ez nem arról szól,hogy beszeded-e vagy nem. Ez a megelőzésről, ellenörző vizsgálatokrólszól.

Magyarul aki elmegy félévente az orvoshoz és nem várja meg hogy elhatalmasodjon rajta egy betegség, és aki a betegség után ez előirt tesztekre elmegy az kap max. támogatást.

Sajnos ma sok beteg ahelyett,hogy elmenne orvoshoz amikor még lehetni kezelni betegségét megvárja míg nagy a baj.Valamint felirat valami gyógyszert, de utána az ellenörző vizsgálatra már nem megy vissza.

Ez külföldön is így van, aki a szűrésekre eljár, azt jobban támogatják, mint aki megvárja míg műteni kell.

2011. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
olyasmit hallottam, hogy ha nem javul az állapotod, akkor az azt jelenti, hogy nem szeded rendesen a gyógyszereket, vagy nem tartod be a doki előírásait. De ez inkább csak pletyka, nem tudom igaz e.
2011. júl. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Talán úgy, hogy chipet tesznek mindenbe.
2011. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

"a beteg együttműködésen alapuló támogatási rendszerre "


A baj hogy ezt az se érti aki ezt az agyamentséget kitalálta. Épeszű ember ilyen hülyeséget nem talál ki csak egy agyroggyant!

2011. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem az a buta aki nem érti.

ha nem jársz el a szűrésekre, ha nem mész felülvizsgálatra, ha visszarendel az orvos, de te nem mész többet, ha megvárod amig nagyon beteg leszel akkor nem fognak támogatni.

Nem olyan bonyolult ez és mégcsak nem is magyar találmány. Mindenhol így működnek az egészségbiztosítók nyugaton.

2011. júl. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy ez a dolog nem a szűrvizsgálatokról és az utókezelésekről szól, hanem a gyógyszerszedésről, ahogy Kamumail írta. Legalábbis a szövegből és a nyilatkozatokból ez jön le.
2011. júl. 2. 20:13
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

" ha nem javul az állapotod, akkor az azt jelenti, hogy nem szeded rendesen a gyógyszereket,"


Ilyent csak egy orvosi analfabéta talál ki! Ugyanis embereknek annyi eszük lehetne hogy a betegségek nagy százaléka krónikus tehát semilyen gyógyszerszedés nem szünteti meg!Egy visszértágulatot semilyen gyógyszer soha nem fogja megszüntetni gyógyszerrel csak kézben lehet tartani az állapotát.És mondhatnák többszáz ilyen betegséget.

2011. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
mikrochipet meg poloskát raknak beléd, meg a gyógyszerbe is. vagyis beléd már raktak is.
2011. júl. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
sehogy, ez lehetetlen
2011. júl. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!