Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek van bejelentett...

Ha valakinek van bejelentett munkahelye, oda bejárhat, ha 2 hét fogházat kapott?

Figyelt kérdés
Közmunkát váltottak át 15 nap fogházra.
2011. júl. 6. 18:17
 1/9 A kérdező kommentje:
És ha ez lehetséges, kell ehhez valamilyen igénylést vagy ilyesmit leadni? És (szintén ha ilyen van egyáltalán) az teljesen mindegy, hogy milyen állásba van bejelentve?
2011. júl. 6. 18:20
 2/9 anonim ***** válasza:
A közmunkával jobban járt volna.
2011. júl. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bevonulsz a fogházba, és onnan ki sem jössz 15 napig. Dolgozni sem. Nem szállodába mész.
2011. júl. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, meg olvastam több helyen, hogy van amikor engedélyt adnak küldő munkára.
2011. júl. 6. 18:30
 5/9 anonim ***** válasza:
lol szerinted a fogház annyi, hogy máshol alszol? És aki két-három év fogházat kap, az is kijárhat mert munkahelye van? vagy ha mozijegye akkor mehet? bemegy két hét seggbep@csi addig a melóhelyen fizu nélküli szabadság.
2011. júl. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Remélem legalább értesz is ehhez, és nem csak tippre válaszolgatsz.

"A fogház a főbüntetésként kiszabott szabadságvesztés legenyhébb végrehajtási módja. Fogházban kell végrehajtani a vétség miatt kiszabott szabadságvesztést, kivéve ha az elítélt visszaeső. A fogházban az elítélt rövid tartamú eltávozása engedélyezhető, külső munkában részt vehet, életrendje részben meghatározott, szabad idejét belátása szerint használhatja fel,a büntetés-végrehajtási intézet területén szabadon járhat." Erre szerettem volna valami szakszerűbb magyarázatot kapni, hogy akkor ez most tényleg így van-e. Vagy ha félreértettem valamit, akkor mit jelent az, hogy külső munkában részt vehet.

2011. júl. 6. 18:49
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Így van, jól írja a kérdező. Fogházból kaphat "eltávot", van akinek van 7:30-16:30 közötti időszakra, munkanapokra, és bejár dolgozni. Megoldható, kérni kell. Szerintem ilyen átváltott közmunka esetén engedélyezhető is.
2011. júl. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális választ utolsó :) Közben találtam egy ilyet, hogy ezt enyhébb végrehajtási szabálynak hívják, és csak akkor lehet, ha 3 hónapnál többet van bent valaki? Jól mondom?

Egyébként hogyan lehet ezt egyáltalán kérvényezni?

2011. júl. 6. 19:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. júl. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!