Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt férjem gyerektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt férjem gyerektartást nem fizet hogyan hajthatnám be rajta visszamenőleg is a pénzt ha bujkál és nincsen bejelentett munkahelye nincsen bejelentett lakcíme?

Figyelt kérdés
8 éve váltam el van egy 22,éves egy 19,éves és egy 17 éves gyermekem .A bíróság megitélte a mindenkori fizetés felét vagyis 49,9%-át gyerektartásdíjnak.A volt férjem megfenyegetett a letiltását illetőleg,így nem tiltattam le a pénzt.8 éve mire a válásra került sor pár nappal előtte elintézte h munkanélkülit kapjon,ezért akkor 25000ft-ot fizetett egy fél évig a 3 gyerek után számlára.azóta viszont feketén dolgozik 140000ft-okat kap mint autószerelő álltalában a haverjai a főnöke,és én néha kaptam 30000ft-ot amit ő otthon egy cetlire írt átvételi papíron rögzítette majd aláíratta az akkor még gyerek első szülött lányommal se tanu rá se nem hivatalos papírról van szó.Én most szeretném feljelenteni h megkárosított évek óta mit tehetek ?Ő most gyorsan elment leszázalékoltatni magát és úgy él mint egy hajléktalan h ne tudják behajtani rajta a pénzt mit tehetek mire számíthatok?Igaz az első és második gyerekem már felnőtt de a kisebbik gazdasági szakközéppbe jár és nem tudom fizetni a költségeit meddig kérhetem visszamenőleg a pénzt mennyi pénzre számíthatok ha bejelentett munkahelye nem volt meddig kaphatok a gyerek után gyerektartást,és ér -e valamit a volt férjem cetlijei amit hébe hóba rákényszerített a kislányomra h gyerekfejjel aláírja,h átvette a havi pénzt ami nem igaz,én h bizonyíthatom h nem kaptam semmit ő fenyeget és azt mondta a bíróság úgysem találja meg mert ha kell külföldre megy és nem találjuk meg,kéremszépen h segítsen valaki válaszoljon nekem köszönöm
2011. szept. 23. 10:56
 1/6 Kondor Judit ***** válasza:
90%
Én biztos,hogy nem foglalkoznék vele,költse gyógyszerre.Én is elváltam már 14 éve és 2 gyereket nevelek egyedül,kaptam 3 havonta 4000ft-t de csak azért,hogy ne kelljen neki többet fizetnie,mert ha 500ft-t is fizet akkor se tehettem volna semmit,mert azt mondják,hogy az akarat meg olt csak többet nem tud fizetni.Sajna vannak ilyen gerinctelen emberek.Mi hál istennek legalább 8éve nem láttuk.Még így is több mindenem van mint neki:)
2011. szept. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb 6 hónapra visszamenőleg tudod megigényelni, többet nem.
2011. szept. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szép kis alak...

De tényleg csak maximum fél évre visszamenőleg lehet kérni a gyerektartást, és ha nincs miből, akkor nem is tudják beszedni. Szóval úgy nem tud a végrehajtó sem mit kezdeni, ha papíron nem dolgozik, nincs se ingatlan, se autó a nevén, se pénz a számláján, stb.

2011. szept. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem egyszerű a történet. A tartásdíj nem fizetése bűncselekmény, kiskorú vagy fiatalkorú veszélyeztetése.

Ha jelented, elindulhat ellene a büntetőeljárás is.

Azonban a gyermektartás mértéke - ha jól értettem egy gyermek után kell fizetni - már irreálisan magas, egy gyerekre 20% körüli a reális, vagyis jövedelem nélkül havi 15e Ft körüli összeg. Ezt hat hónapra visszamenőleg megelőlegezheti az állam, vagyis kb. 100e Ft-ot kaphatsz reálisan.

2011. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom az anyagi helyzeted,de akár milyen rossz is a nyugalom többet ér.

Mérlegeld ,hogy hiányzik -e neked a meghurcoltatás a férjed fenyegetései? Meg -e ér 100 000 Ft-ot?

Hagyd a csudába,,,mert a jelek szerint magaddal cseszel ki sajnos :(

A gyermekeid apja majd meg kapja a méltó jutalmát amit érdemel,,

Üdv:Teca

2011. szept. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben. Menj be a gyámhivatalhoz, és kérd, hogy az állam előlegezze meg. Ez 3 évre szól, és mégegyszer 3 év, ha indokolt. Viszont "cserébe" fel kell jeleneted a rendőrségen (majd küldik az idézést), mert valóban bűncselekmény a tartás elmulasztása.
2011. szept. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!