Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit követek el, ha férfiként...

Mit követek el, ha férfiként bemegyek egy női öltözőbe, és ott öltözök át vagy női Wc-ben végzem el a dolgom, nem diszkrimináció a külön férfi és női öltöző vagy a Wc?

Figyelt kérdés
A jog szembszögéből érdekel a dolog, hol ütköznek ezek törvénybe? Mi van akkor ha homoszexuális vagyok akkor a jog alapján kukkolhatom az öltözőben az azonos neműeket, de ha heteroszexuális vagyok akkor nem kukkolhatom az ellenkező neműeket?
2011. júl. 8. 20:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Valahol a szeméremsértés lenne a jogi tényállás. Csak egy férfi személy a női öltözőbe való belépéssel megvalósíthatja ezt a tényállást, míg egy homoszexuális egyén a saját nemének öltözőjében csak tevőlegesen válik elkövetővé... Ez nem diszkrimináció.
2011. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 rémuralom ***** válasza:
100%
Most akkor építsünk mindenhol külön öltözőt a homokosoknak? De akkor meg az lenne a diszkrimináció... Hejj, de sehogy nem jó ez. Gondolkodjunk, Béláim.
2011. júl. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

"Csak egy férfi személy a női öltözőbe való belépéssel megvalósíthatja ezt a tényállást, míg egy homoszexuális egyén a saját nemének öltözőjében csak tevőlegesen válik elkövetővé.."


1.De miért? Akkor ha én a saját nemem öltözöjében levetközöm meztelenre az miért másabb a jog szerint mint ha az ellenkező neműében teszem? Mindenki egyenlő nem?


2.De mondok mást: maga a külön öltöző nem valósítja meg a diszkriminációt? Csak azért nem mehetek oda be mert ilyen nemem van! HOgy nézne ez ki máshogyan: külön női és férfi könyvtár is lehetne akkor? Vagy csak azért nem lehet együtt az öltöző mert ha levetközünk akkor a másik nemnek szeméremsértés?


3.Még bizarabb jogi okfejtés: akkor minden olyan dolog szeméremsértés amikor egy ellenkező nemű meglátja a másikat meztelenűl? Akkor amikor egy pár szeretkezik akkor az is szeméremsértés? Vagy akkor miért nem az a nudista strandon? Tudom sokmindent irtam , de számomra nem világos ha egyenjogúság van akkor miért kell megkülönböztetni a hogy ha te férfi vagy akkor nem öltözhetsz nőkkel.


És egy másik érdekes jogi helyzet: mi van akkor ha csak bemegyek, de úgy öltözök át hogy az alsógatyám rajtam marad? Akkor nem mutaom meg a nemi szervemet tehát akkor az mi?


Kiváncsian várom a joghoz értők válaszait!

Előre is köszönöm!

2011. júl. 8. 22:01
 4/18 anonim ***** válasza:

Hát véleményem szerint viszont semmi bűncselekményt nem valósít meg ilyesmi önmagában.

Ne akarjunk már mindenhol törvénysértést látni...


Max. a benn lévő nők nem nagyon örülnek. :P

Megjegyzem, aki gyakran jár pl. színházba, az elég gyakran tapasztalhatja, hogy a nők rendszeresen mennek be a férfi WC-be, mivel a női mosdók előtt kígyózik a sor, és nem lehet időben végezni a szünetben.

Még nem hallottam olyasmiről, hogy ezért bárkit megbüntettek volna. :)

2011. júl. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"1.De miért? Akkor ha én a saját nemem öltözöjében levetközöm meztelenre az miért másabb a jog szerint mint ha az ellenkező neműében teszem? Mindenki egyenlő nem?"


Jogilag egyenlő, biológiailag különböző. Egyenlő és egyforma nem ugyanazt jelenti! A társadalmi szokások alapján mindkét nemnek lehetőséget kell adni arra, hogy a másik nemtől szeparáltan öltözhessen. Arról nem is szólva, hogy mondjuk egy munkahelyen elég kínos lenne a munkatársnőidnek, ha nézegetnéd az intim testrészeiket, vagy egy szál f@szban ott kóricálnál. Ez utóbbi eset nem más mint szatírkodás.


Mindkét nemnek joga van ahhoz, hogy a másik nemtől elszeparált öltözőben öltözzön. Nem az a diszkrimináció, ha téged nem engednek be oda, ahol semmi keresnivalód, hanem az a helyzet, ha bemehetnél oda azzal csúnyán megsértenéd bentlévők személyiségi jogait.


A nudista strandnak semmi köze ehhez a dologhoz, oda mindenki úgy megy, hogy tudja, mit vállal. Azaz elfogadja, hogy ott megmutatja magát pőrén, és eltűri, hogy nagyon gusztustalan kinézetű emberek is vannak ott a környezetében pucéran.

2011. júl. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"3.Még bizarabb jogi okfejtés: akkor minden olyan dolog szeméremsértés amikor egy ellenkező nemű meglátja a másikat meztelenűl? Akkor amikor egy pár szeretkezik akkor az is szeméremsértés?"


Ha köztéren csinálják, mindenki szeme láttára, akkor igen, a szeretkezésük szeméremsértés. De a párok zöme ezt úgy intézi, hogy elvonulnak egy intim légyottra, "diszkriminálják :D" az ott nem lévőket, és mindkét fél beleegyezésével bonyolítják le az aktust, a saját örömükre.

2011. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"És egy másik érdekes jogi helyzet: mi van akkor ha csak bemegyek, de úgy öltözök át hogy az alsógatyám rajtam marad? Akkor nem mutaom meg a nemi szervemet tehát akkor az mi?"


Nem mehetsz be még nagykabátban sem, mert semmi keresnivalód ott, azért! Nyugodj ebbe bele, épp elég liberalizmust kapott már ez az ország, többre tényleg nincs szükség. A nők jól megvannak anélkül, hogy te az öltözőben kukkolnád őket, meg mutogatnád magad.

2011. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

1.Tehát akkor ha homoszexuális vagyok akkor nyugodtan kukkolhatok (férfiakat), ha normális hetero akkor pedig nem. Ez jogos?


2.Akkor én ha homokosként bámulom egy fiú nemi szervét akkor nem sértem meg a személyiségi jogait, de ha egy nővel teszem meg heteroként akkor igen?


3.Ez hogy jön ki a jog alapján: hiszen a törvény előtt a férfi és a nő egyenlő. Ha egyenlő akkor hogyan lehet megkülönböztetni azt hogy egy fiú nemi szervét nyugodtan megnézhetem, de egy nőt azt nem.


Engem csak a jog alapján értelmezett válaszok érdekelnek, az hogy jaj ez nem tetszik a nőknek az nem. Nekem sem tetszik amit a politikusok csinálnak mégse tudok tenni ellene semmit.

2011. júl. 9. 17:21
 9/18 anonim ***** válasza:

"1.Tehát akkor ha homoszexuális vagyok akkor nyugodtan kukkolhatok (férfiakat), ha normális hetero akkor pedig nem. Ez jogos?"


Mondjuk úgy, hogy homoszexuálisként együtt öltözhetsz egy férfi öltözőben akkor, ha az ott öltöző férfiak nem tudják ezt rólad. Ha tudják, hogy homo vagy, valószínűleg nagyon gyorsan kiközösítenek, különösképp ha kukkolod is őket.

Normális hetero pedig nem mászkál be női öltözőkbe, csak a nem normális akar.

A másik meg, hogy egy látens homoszexuálist a férfiak nem könnyen szúrnak ki maguk közt, tehát nem is zavarja őket. Egy hetero vagy homo férfit a nők nagyon gyorsan észrevesznek maguk közt az öltözőben, ezért zavarni fogja őket a jelenlétük, és hangot is fognak ennek adni. Feljelenthetik az illető férfit, és a hatóság majd eljár vele szemben szatírkodásért.


"2.Akkor én ha homokosként bámulom egy fiú nemi szervét akkor nem sértem meg a személyiségi jogait, de ha egy nővel teszem meg heteroként akkor igen?"

Amíg nem veszem észre, hogy a nemiszervem bámulod, és nem azonosítalak be mint homokost, addig teheted. Ha azonban ez nyilvánvalóvá válik, szóvá fogom tenni, és meg fogom tenni a szükséges lépéseket, hogy eltávolítsalak a környezetemből, ebben nyugodt lehetsz.


"3.Ez hogy jön ki a jog alapján: hiszen a törvény előtt a férfi és a nő egyenlő. Ha egyenlő akkor hogyan lehet megkülönböztetni azt hogy egy fiú nemi szervét nyugodtan megnézhetem, de egy nőt azt nem."


Nehéz a felfogásod. Az, hogy 2 személy jogilag egyenlő, az nem jelenti azt, hogy egyformák is, és egyformán kell őket kezelni. A nő az nő, tehát a jognak is tekintettel kell erre lennie, a férfi pedig férfi, erre a jognak megint tekintettel kell lennie. Ha nem így lenne, akkor szabadon mutogathatnád a fütyidet a nőknek úton út félen, és a rendőrség nem indítana ellened körözést. Nem mutogathatod a nőknek a nemiszervedet csak úgy, ha ők ezt nem akarják, illetve nem leskelődhetsz utánuk. Ez az ő személyes szabadságuk megsértése. Látom, hogy liberális vagy, úgyhogy neked ezt érteni kellene. Vannak bizonyos személyiségi jogok, nem zaklathatsz másokat kényedre- kedvedre.


"Engem csak a jog alapján értelmezett válaszok érdekelnek, az hogy jaj ez nem tetszik a nőknek az nem. Nekem sem tetszik amit a politikusok csinálnak mégse tudok tenni ellene semmit."

Nem vagyok jogász. De annyit biztosan tudok, hogyha meglesed a nőket, mutogatod nekik a fütyidet, azért téged börtönbe is csukhatnak. Az egy dolog, hogy ez nem tetszik a nőknek, másik dolog, hogy nem tetszik a nők családtagjainak, férjüknek. A lényeg az, hogy megsérted mások személyiségi jogait, és ezt a jog bünteti! Olyan mintha meglopnád, megvernéd őket.

2011. júl. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm Ebcsontnak a kimerítő választ, de én tényleg egy jogban járatos ember válaszát várom. Csak tudni akarom a jog mit mond ezekről a kérdésekről, és mivel indokolja azt.Nem vagyok perverz, de liberális az igen. :)
2011. júl. 9. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!