Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bajnai szeretné a hitelek...

Bajnai szeretné a hitelek állami kamattámogatását drasztikusan csökkenteni. Ezt a meglévő hitelekre érti? Megteheti?

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megteheti. Mi annak idején 2002-ben (még Fidesz volt kormányon) vettünk fel hitelt abban a reményben, hogy az általunk befizetett adóból évi 240 ezer Ft-ot visszaigényelhetünk. Ahogy az MSZP került kormányra, ezt megszüntették, csökkentették 120 ezerre, és ezerféle feltételhez kötötték- így nem nagyon lehet kihasználni.

ha akkor megtehették (nem volt válság), akkor most még jobban.

Sajnos.

2009. márc. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Simán.
2009. ápr. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nade közjegyző előtt hitelesítettmegállapodást kötöttünk...én 45 ezret fizettem a közjegyzőnek...és 5 éves kamatperiodus van...tehát most nem lehet a kamatot módosítani....nem?
2009. ápr. 1. 07:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha öt éves kamatperiódusod van, akkor nem módosítják a kamatot. De öt év után úgy kompenzálják, hogy a mostani alacsony kamatod és a "piaci helyzet által indokolt kamat" közötti különbség is megtérüljön a banknak.


Amúgy sajnos vagy nem sajnos, a megszorítások elkerülhetetlenek. Itt nem a megszorításokkal van a baj, hanem azzal, hogy ezt "senki nem érzi magáénak". Ha Bajnai Gordon azt mondja, hogy 600 milliárdot ha lefaragunk, akkor jó lét lesz, akkor faragjunk le 600 milliárdot és legyen jó lét. Csak sajnos az utolsó négy szó szokott elmaradni a megszorítások nyomán... :( Annak semmi értelme, hogy azért adjunk a közösbe, hogy egyesek jól járjanak. Mert akkor újabb megszorítás lesz. Még szarabb lesz, és ha abból is "mások járnak jól", akkor gyűrűződik az államcsőd...

2009. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!