Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Drasztikusan csökken és...

Drasztikusan csökken és csökkent a kőolaj ára a tőzsdén, csak nálunk van ez a bun**ság, hogy húzzák, a benzinár csökkenését, megvárják, hogy esetleg újra visszamenjen, vagy legalább egy kicsivel, hogy ne kelljen olyan sokat csökkenteni rajta?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 07:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Jobb, ha tudod, hogy egész Európában NEM csökken a benzin/üzemeanyag ára, annak ellenére, hogy a köolajé igen.
2011. aug. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

A kőolaj csak "alapanyaga" az üzemanyagnak. Tehát ha az alapanyag ára csökken, nem jelenti azt, hogy a feldolgozó is automatikusan csökkenti az általa elkészített termékek (üzemanyagok) árait.

Állítólag van valami nemzetközi egyezmény, hogy az üzemanyag (benzin stb.) ára csak akkor csökken, ha a kőolaj ára tartósan (minimum 3 hónapig) meghatározott mértékben alacsonyabb, mint korábban. A kőolaj árának kismértékű, napi ingadozását a feldolgozó üzemek nem kötelesek követni.

2011. aug. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát, ez elég logikátlan.
2011. aug. 5. 08:50
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

ma 08:50


Nem logikátlan, csak nem érted :)))

2011. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 gr. Shadow ***** válasza:
29%
A kőolaj ára csak egy dolog. Van jelenleg 26 Ft-os benzin is a világban. Ami meg a csökkentést illeti, ha emelkedik az olaj ára emelik a benzin árát, ha csökken az olaj ára, akkor is emelik az olaj árát. Ez a kormány és a mögöttük álló erők érdeke.
2011. aug. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De hát ahhoz el kell telni 3 hónapnak, stb. Az első két hozzászóló nem tudom, hogy két lábbal jár-e a földön.
2011. aug. 5. 15:51
 7/12 anonim ***** válasza:

7,51-es vagyok!

Persze, hogy itt járok a földön. A MOL, mint kőolajfeldolgozó és forgalmazó egyeduralkodó (és ha jól emlékszem még a Horn kormány) írt alá egy ilyen megállapodást. A MOL akkor arra hivatkozott, hogy neki kb. 3 hónappal korábban meg kell kötnie a szállítási szerződéseket a beszállítókkal és abban a szerződés megkötésekor érvényes napi árat vésik fel, és azt kell neki fizetnie, függetlenül attól, hogy a leszállítás időpontjában éppen mekkora a kőolaj világpiaci ára. (Személy szerint ha akarom hiszem, ha nem akarom nem.)

2011. aug. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 15:51


Tegyük fel, hogy veszel június 1-jén 100 buznyákért olajat. Ebből 200 buznyák áron tudsz benzint kotyvasztani. Gyártod a benzint. Legközelebb július 1-jén veszel olajat.


Július 5-én, miközben éppen a 100b. árú olajból csinálod a 200b. árú benzint, egyszer csak lemegy az olaj ára 80 buznyákra. Mennyiért fogod adni a benzint, 160-ért? Ha igen, akkor ne menj vállalkozónak.

2011. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mármint "Június 5-én..."
2011. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát persze, értem, mit akarsz mondani, de ezt jobban meg kellene gondolni, olcsóbb áron sokkal többen vennének tőled, bármiről is van szó, ha drágábban adja valaki más, attól meg nem veszik meg, ha valaki olcsón adja, akkor lényegesebben többet tud eladni, mint aki magas áron adja ugyanazt a terméket. Nem mindegy, hogy 400 Ft-os benzinár mellett elad napi 100 litert mondjuk vagy 350 Ft-os ár mellett elad 400 litert.
2011. aug. 5. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!