Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntettek a volt barátom...

Megbüntettek a volt barátom miatt 76ezer forintra, amit nem tudtam kifizetni. A rendőrség átadta az ügyet az önkormányzatnak, most kaptam meg a papírt, hogyha 3 napon belül nem fizetem be, behajtják. Mi lesz?

Figyelt kérdés
Részegen autózott az én kocsimmal, és elkapták. Felélte az összes fizetésem azért nem tudtam eddig kifizetni a pénzt. Az autót viszont hitelre vettem,(nem lízing, én nevemen van, csak a törzskönyv a banknál)használtan, aminek a részlete havi 16000, azt fizetem rendszeresen. Le fogják foglalni? Hogyan? Van még a nevemen 3 öreg használt autó, de mindegyik rossz és kicsi az értéke, ismerős szerelőnél vannak, gyűjteni akartam a javíttatásukra,l hogy eladhatóak legyenek, csak a gépj-adót fizetem rá. Lehet azokat fogják lefoglalni? Mire számítsak?
2011. júl. 13. 15:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem, hogy mi közöd van az egészhez, azon kívül, hogy a tied a kocsi. Nem írtál a rendőröknek, hogy nem te vezetted a kocsit?
2011. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Ja most látom, hogy nem letrafipaxolták, hanem elkapták. Szóval mi közöd van ahhoz, hogy vki a te kocsiddal részegen furikázik?
2011. júl. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
23%
15:55: "Aki a kocsi, azé a felelősség". Nem rémlik? :)
2011. júl. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
16:03! Akkor övé a felelősség, ha a vezetőt nem tudják egyértelműen azonosítani.
2011. júl. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem akarok belemenni a részletekbe, de nem állt meg a rendőröknek, csak egy mellékutcában odébb, és én mellette ültem, a rendőrök nem látták, hogy én hol ültem, mert később értek oda. Szerintem nem véletlenül csinálta így, nem hülye.. egy igazi profi élősködő. Én is ittam, úgy volt h ő nem iszik, aztán elkezdett erőszakoskodni hogy ő vezet.
2011. júl. 13. 16:23
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Letiltják a fizudból ... ha nem tudják akkor jön a végrehajtó.
2011. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Tehát mielőtt bekanyarodtak utánunk, ő leállt és kipattant a kocsiból.
2011. júl. 13. 16:25
 8/26 A kérdező kommentje:
Igen, csak mivel épp álláskereső vagyok, a szüleimnél élek, (tényleg) nincs jövedelmem. A hitelt azt kisebb netes eladásokból, meg a munkanélküliből fizettem még volt. Direkt írtam pedig a rendőrségnek, hogy közmunkán szeretném ledolgozni, de sz..tak rá.(nem most történt ez az eset, hanem tavaly ősz elején)
2011. júl. 13. 16:30
 9/26 anonim ***** válasza:

Kérj rá részletfizetést ... mást nagyon nem tudsz csinálni.

Ha hagyod, akkor a kamatok is rájönnek és abban a pillanatban, hogy kereső leszel letiltják belőle.

Igazán mondhattad volna a rendőröknek, hogy nem te vezettél, legalább nyoma lenne. Legközelebb ne kezd ilyen barommal ...

2011. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Szóval ilyen esetben miként jön a végrehajtó? A nyugdíjas szüleimet fogja zaklatni? (amúgy annak is köze van a volt barátomhoz, hogy munkanélküli lettem, mert elvitt dolgokat a munkahelyemről is , amikre a főnököm rájött, tehát nem "naplopó" lennék amúgy)
2011. júl. 13. 16:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!