Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntettek a volt barátom...

Megbüntettek a volt barátom miatt 76ezer forintra, amit nem tudtam kifizetni. A rendőrség átadta az ügyet az önkormányzatnak, most kaptam meg a papírt, hogyha 3 napon belül nem fizetem be, behajtják. Mi lesz?

Figyelt kérdés
Részegen autózott az én kocsimmal, és elkapták. Felélte az összes fizetésem azért nem tudtam eddig kifizetni a pénzt. Az autót viszont hitelre vettem,(nem lízing, én nevemen van, csak a törzskönyv a banknál)használtan, aminek a részlete havi 16000, azt fizetem rendszeresen. Le fogják foglalni? Hogyan? Van még a nevemen 3 öreg használt autó, de mindegyik rossz és kicsi az értéke, ismerős szerelőnél vannak, gyűjteni akartam a javíttatásukra,l hogy eladhatóak legyenek, csak a gépj-adót fizetem rá. Lehet azokat fogják lefoglalni? Mire számítsak?
2011. júl. 13. 15:42
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Ilyenkor, mikor önkormányzatnál van az ügy, hogyan lehetne részletfizetést kérni?
2011. júl. 13. 16:37
 12/26 anonim ***** válasza:

"Direkt írtam pedig a rendőrségnek, hogy közmunkán szeretném ledolgozni,"


Valószinűleg ezért az ÖNKORMÁNYZATHOZ került, nem pedig a BEHAJTÓHOZ.

2011. júl. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Azt írták az Önkormányzattól!!! egy 76ezres csekkel együtt: hogyha 3 napon belül nem fizetem ki az összeget, akkor BEHAJTJÁK. Semmi többet.
2011. júl. 13. 16:43
 14/26 anonim ***** válasza:

Hívd fel őket telefonon, kérd az ügyintézőt, és próbáljatok valami megoldásra jutni.

Általában, ha van valami segítség akkor nem szoktak nem segíteni.

A behajtó csak akkor tudna elvinni valamit, ha a neveden van .. házba ha a szüleid nevén van, nem foglalhat. A kocsikat lehet viszi.

2011. júl. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Hmm... Mivel már BNJ-n vagyok(bér nélküli juttatás álláskeresőknek, havi 28500ft), lehet abból fogják vonni? DE azt meg azért nem hiszem, mert akkor úgy néz ki a dolog, hogy az önkorm. "kifizeti helyettem" a büntetést. Itt szerintem mindenképp az autóimra hajtanak rá.
2011. júl. 13. 16:46
 16/26 anonim ***** válasza:

Nem, a szüleidnek ehhez nincs köze, az ő nyugdíjukhoz nem nyúlhatnak. A többivel sajnos nem tudok neked segíteni.


Szóval elvitted a balhét, vagy hogy lettél a végén te megbüntetve? Ezért értetlenkedtem az elején, mert ha tied is a kocsi, te nem követtél el semmit, a tettest viszont a rendőrök elkapták, szóval nála kéne jelentkezzenek.

2011. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Segélyből nem vonnak ...

Hívd fel őket!

2011. júl. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Mondjuk én azt nem értem, hogy a történetben mit keres az önkormányzat. A behajtó cég ilyenkor az Apeh.

"Abban az esetben, ha a kötelezett fizetési kötelezettségének a teljesítési határidőig, önként nem tesz eleget, úgy adók módjára történő végrehajtásnak van helye, amelyet az ügyben hatáskörrel és illetékességgel rendelkező adóhatóság folytat le. A végrehajtás során az adóhatóság jogosult a végrehajtást munkabérre, fizetési számlára, ingó és ingatlan vagyontárgyakra is lefolytatni.


A közigazgatási bírság befizetési határidejének elmulasztását követően az eljáró hatóság kezdeményezi a közlekedési igazgatási hatóságnál a szabályszegés elkövetéséhez használt jármű forgalomból történő kivonását."


[link]


Ezt olvasd el, alul van minta részletfizetési kérelemre meg halasztási kérelemre is.

2011. júl. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Elvittem a balhét, mint ahogy a munkahelyit is. Ha rávertem volna, mivel agresszív és büntetett előéletű is mint később kiderült, ((ő persze azt hiszi, hogy nem érdemelte meg, tehát ő az áldozat, amúgy csak asszisztált egy bűnténynél)) Nem nagyon mertem nem elvinni, főleg hogy már a szüleimet is fenyegette meg engem is. De ebbe nem akarok belemenni.

Tehát mégis az önk. írt nekem, nem értem, holnap bemegyek és megpróbálok beszélni velük...

2011. júl. 13. 17:51
 20/26 anonim ***** válasza:
Így van. Személyesen kell elmenni, és ott előadni a dolgokat. Nem telefonon, levélben, vagy e-mailban, hanem személyesen.
2011. júl. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!