Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon is létezik ez...

Magyarországon is létezik ez a törvény?

Figyelt kérdés
18 év alatti személy nem tartózkodhat egyedül az utcán 23 óra után egy 18 év feletti személy kísérete nélkül. Csomó országban van ez, Magyarországon nincs szerintem vagy legalábbis nekem nem tűnt fel :D
2011. júl. 13. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Magyar országon nem sokat számít az ilyen törvények de szerintem sincs
2011. júl. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még nem hallottam arról se, hogy csomó országban van ilyen törvény. Tudnál rá példát mondani?
2011. júl. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Országos szinten nincs, de helyi rendelet formájában simán el tudom képzelni.
2011. júl. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ausztria, Németország, Svájc
2011. júl. 13. 22:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Forrásmegjelöléssek, plz :) Mutass erről valami cikket, leírást légyszíves.


Nehezen hiszem el, hogy van ilyen törvény. Pl. jogsit kaphatnak, mert ahhoz elég felnőttek már, de nem mehetnek egyedül az utcára?

2011. júl. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok neked törvényt mutatni. Kint dolgozom most és az egyik kollégám mondta hogy nem mehetek egyedül szórakozni. Mert 11 után 18 fölötti felügyelet szükséges. Itt él basszus csak tudja. Meg mondja hogy ez minden országban így van általában. csodálkozott is hogy Magyarországon nincs.
2011. júl. 14. 18:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Vagy szivat, vagy nem jól tudja.. akárhogy nézem a neten, csak helyi, ill. ideiglenes eseteket listáznak (pl. pár éve a francia utcai randalírozásoknál vezették be). De nem létezik olyan, hogy szinte minden országban ez van, kivéve nálunk.


Van, ahol még iskolaidőben is büntetnek, ha az utcán egyedül kóbászolsz :)


Wikit is néztem, pl. ha németországban lenne ilyen, a német szócikk csak megemlítené, nem csak azt hozná példának, hogy néhány brit közösségben van ilyesmi.

2011. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez akkor csak ilyen környékbeli rendelet. De itt ilyenkor tényleg mindenhol rendőrök vannak este és igazoltathatnak is :D
2011. júl. 14. 19:35
 9/11 anonim ***** válasza:

:) És normálisak?


Ahogy néztem, ahol próbálkoztak vele, de inkább beszüntették, részben azért tették, mert a fiatalok és a rendőrség viszonyát rontotta (aki nem randalírozott volna, abban is kialakult egy negatív érzés a rendőrök felé).


Merre dolgozol egyébként, ha nem titok?

2011. júl. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az osztrák német olasz határ közelében, Ausztriában :D 17 vagyok és nyárimunkára jöttem ide.
2011. júl. 14. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!