Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentsem vagy ne? Megnyerh...

Feljelentsem vagy ne? Megnyerhetem a peret, ha igen kaphatok pénzt? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
egy újság az engedélyem/megkérdezésem nélkül viszonylag rosszat írt egy újságban a vállalkozásomról. Ez lehet, hogy rossz reklám, és kevesebb vevőnk lesz!! Az ú médiatörvény szerint, emiatt feljelenthetem az újságot?
2011. júl. 14. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A régi szerint is feljelentheted. Elsősorban próbálj meg kikövetleni az újságtól helyreigazítást.
2011. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

azonnal jelentsd fel, én a padlót törölném fel az ilyen újságírókkal, nem kis kárpótlást kaphatsz érte !!!


az ilyen egyébként általában nem függ médiatörvénytől, ez a mostani se arról szólt, hogy ezért feljelenthetsz-e valakit, vagy nem, teljesen más körül zajlott a cirkusz, ezért még észak-koreában is feljelenthetnéd őket :)

2011. júl. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Beszéld meg velük vagy helyre igazítást írnak vagy perelsz de szerintem nem fognak akadékoskodni hajrá!
2011. júl. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerinte fenyegesd meg őket, hogy vagy ők perkálnak valamennyit, vagy följelented őket!
2011. júl. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*szerintem
2011. júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először helyreigazítást kell kérni ilyen esetben. (De csak ha valótlant állított! Ha valós volt az állítás, akkor ugyebár szólásszabadság, és véleménynyilvánítási szabadság van, tehát nem lehet mit tenni.)


Ha megtagadják a helyreigazítást, akkor lehet perelni.

Itt szigorú határidők is vannak, úgyhogy figyelni kell, különben már utólag nem tudsz mit tenni.


[link]

2011. júl. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazuk volt? Mert, akkor kusti, és szégyelld inkább magad!
2011. júl. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!