Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ajánlanátok nekem "jogi...

Ajánlanátok nekem "jogi fórumon"kívül más hasonló fórumot?

Figyelt kérdés
Nincs vele bajom,csak nem minden esetben válaszolnak az illetékesek,vagy ha igen, nagyon szűken egy egy szóban.
2011. júl. 16. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért van ez, mert egy konkrét jogi helyzetet nagyon nehéz - mondhatni lehetetlen - látatlanban, távolról, csak az egyik fél elmondása alapján megítélni. Ilyesmire egy jogász sem szívesen vállalkozik.

Ha komolyan segítségre van szükséged, akkor keress fel egy ügyvédet.

2011. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel egy ügyvéd az ilyen tanácsokért súlyos pénzt levesz, ezért díjazni kéne, hogy van olyan, aki ingyen és bérmentve segíteni próbál, annak ellenére, amit pl az első is írt, hogy általában, akik kérdéssel fordulnak írásban, a felét sem mondják el a helyzetnek. Magam is jogász vagyok, bár nem ügyvéd, és amiben tudok, igyekszek használható tanácsot adni, sokszor még egy köszönöm sem jár érte.... Szóval először talán meg kellene becsülni azt, aki ingyen segíteni próbál, és nem letolni!
2011. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és egyetértek a másik válaszolóval!

Az ügyvédek ebből élnek, persze, hogy nem fognak ingyen 100%-os megoldásokat adni egy fórumon. De megismétlem még egyszer azt is, hogy nem is lehet így! Csak egy fórumos elmesélésből a körülmények fele sem derül ki, a válaszok így akár félrevezetőek is lehetnek, és csak bajt okoznak.


Én is mindig igyekszem segíteni, ha olyan kérdés van, amire tudok válaszolni, de pl. egy másik kérdésben épp most szóltak le egy válaszom miatt, hogy milyen ökör vagyok, meg butaságokat beszélek. Lehet persze, hogy nincs igazam, egy percig nem állítom, hogy mindenhez értek, csak segíteni próbáltam. Mellesleg ez így legalább olyan butaság, mint orvosi kérdésekre keresni így a választ. Látatlanban legfeljebb ötletelni lehet.

2011. júl. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ti valamit nagyon félreolvastatok.Én senkit az égadta világon nem toltam le,senkitől nem követeltem széleskörű tájékoztatást.

Annyit írtam:

-Nem minden esetben válaszolnak,(van amikor egyáltalán nem )vagy ha igen, egy két szóban aminek értelme nem sok van,illetve a kérdező semmire sem megy vele.Elég sok kérdést olvastam,ami egyértelmű volt,és normálisan megfogalmazva ennek ellenére a válasznak nem sok értelmét láttam.Tévedés senki nem akarja őket bántani,éppen ezért állt a kérdésemben az,hogy valaki tud-e ajánlani egy másik ilyen jellegü fórumot.

2011. júl. 16. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!