Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldi férjem van. A gyanum,...

Külföldi férjem van. A gyanum, hogy lehallgatják a telefonjainkat és ez már több mint sok nekünk. Úgy gondolom, hogy ez sérti a személyi jogainkat. Mivel tudom bizonyítnai, h a feltételezésemnek van alapja? Mit tudok ezzel kezdeni? Üdv. :Katalin

Figyelt kérdés
2009. ápr. 2. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Kétlem, hogy célzottan lehallgatják a telefonodat, hacsak nem valami bűnügyben nyomoznak.

(Mondjuk az NSA az összes európai telefont lehallgatja, de csak célszavakra keresnek, az ellen se tud senki semmit csinálni, mert az amiknak mindent szabad.)

Ha konkrét a gyanúd, akkor tegyél feljelentést a rendőrségen.

2009. ápr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Ki hallgatna le, és miért? Csak azért mert külföldi férjed van, a kutya se fogja lehallgatni a beszélgetéseteket (még az amcsik se, egyszerűen megvalósíthatatlan technikailag minden telefonbeszélgetés lehallgatása). A rendvédelmi szervek csak bűncselekmény alapos gyanúja esetén hallgatnak le telefonhívásokat. Ha nem keveredtetek bele semmibe, akkor ne parázz.
2009. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

Van ilyen betegség is, amikor az ember ilyeneket érez, ha nem múlik nézesd meg magad egy szakemberrel.

Jobb nem halogatni.

Hangokat is hallasz?

Néha kopogtatnak a falon?

Követni nem szoktak?

2009. ápr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem vicc! Romániai magyar ismerősöm mesélte, hogy amikor átjöttek Mo-ra letelepedni, akkor lehallgatták őket is! de hát kihez fordulhattak volna?
2009. ápr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Egyetértek egyáltalán nem vicces!

Pár héttel ezelőtt a lakótársamat keresték fel a terrorista elhárítók, mert a mobiltelefon parcellája összeakadt egy arab csoportéval. Hozzá kell tennem, hogy nincs arab ismerőse, nem járt ott, nem beszél arabul, és nem is úgy néz ki - szőke és zöld szemű -. :DD


Mindenkit figyelnek, az e-mailjeinket is archíválják bizonyos ideig - tudomásom szerint törvény kötelezi a szolgáltatókat erre -. Ezt sérelmezte is kb. 1 évvel ezelőtt a TASZ, ha figyeltetek rá. Csak ha már figyelnek, nem kéne ekkorát bakizni, mint a fenti esetben is.


Kedves Kata sajnos a helyzettel nem lehet mit kezdeni, és ha ezt valamelyik hivatalos szervnél felhánytorgatnád szvsz olaj lenne tűzre, annál inkább figyelnének.


Egy kis olvasmány a kétkedőknek:

[link]

2009. ápr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

még az előző vagyok :)


ezt is olvassátok el: [link]

2009. ápr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Külön felhatalmazás nélkül internet szolgáltatás esetén a feladó, és a címzett email címét, valamint az email tárgyát kell tárolni, internetelérésnél pedig a kiosztott, és a meglátogatott oldalak IP címét, a látogatás idejét. Egy szimpla weboldal több adatot gyűjt be rólatok a cookie-k segítségével...

Mobiltelefon szolgáltatásnál a hívó, és hívott fél számát, a hívás idejét, időtartamát, SMS esetén a küldés idejét, és a címzettet (ezek ugye alapból kellenek a számlázáshoz). Ezeket személyesen tapasztaltam, mert dolgoztam internetszolgáltatónál, most pedig az egyik mobilszolgáltatónál vagyok. Persze ezekhez az adatokhoz se férhetett hozzá akárki, nagyon szigorúan veszik a tárolását.

Bárki mást állít, annak üldözési mániája van, vagy szimplán hülye. Nincs az a szerver, ami csak egy Magyarországnyi ember teljes kommunikációját tudná tárolni, valamint ha az amcsi rendőrséget is idehoznák, akkor se lenne annyi ember aki le tudná hallgatni mindenkinek a telefonját.

2009. ápr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem nekem van üldőzési mániám!Majd,ha azokon Te is keresztül mész,amiken nekünk kellett akkor visszatérhetsz és válaszólhatsz,addig ne is pazarold az felesleges energiádat!Lehet,h ez Neked vicces,de a családomat és enegem elkeseírt,h mi megy ebben az országban!Csakmert valaki külföldi!
2009. ápr. 3. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!