Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha beidéztek a rendörségre...

Ha beidéztek a rendörségre hogy a biroságon tanuskodjak, de én nem megyek el akkor mit kaphatok bűntetést?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 17:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Utolsó jól mondja, nem tudsz kibújni alóla, ez kötelezettség, és amellett, hogy megbüntetnek, még elő is vezettethetnek.

Jobban jársz, ha kéred az adataid zárt kezelését, akkor azokat senki nem ismerheti meg az arra illetékeseket kivéve (a terhelt és "rokonsága" nem minősül illetékesnek!).

2011. júl. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Kései Sirató ***** válasza:
Szerintem sem lehet megúszni, ez kötelezettség, nem játék, ha nincs hozzá kedved, akkor is el kell menned, én is voltam, nem volt kellemes. Mondd, hogy fenntartod a korábbi vallomásaidat, mármint amiket a rendőrségen tettél és akkor talán nem kell ott a vádlottak előtt megismételni újra. Én az ügyvédem tanácsára ezt tettem, így egyáltalán nem tudja meg a vádlott, hogy mi áll abban a vallomásban. Főleg, ha több tanú is tett vallomást.
2011. júl. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
köszi.igen többen tettek azért az enyém szerintem annyira nem számit.de ha kijönne a rendörség értem de én nem tartozkodnék itthon akkkor megvárnák amig haza érek vagy hogy? mert inkáb fizetek birságot sajnos de nem akarok megjelenni. vagy ha kórházba vagyok akkor nem tudok ugye elmenni és akkor késöbbre tennék az idöpontot vagy a birosági tárgyalást miattam nem fogják elnapolni?
2011. júl. 20. 11:40
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

18:04-es vagyok! Kb 3féle variációt leírtam mit tehetsz, ha nem akarsz szóban vallomást tenni. A bíróságok ilyen téren elég rugalmasak, nagyon kivételes esetben szokták megtagadni a kérelmeket, ha valakinek alapos indoka van rá engedélyezni szokták, amit kérnek. Ülj le szépen egy napot rászánsz megfogalmazol egy levelet, hogy tisztelt bíróság/bíró/bírónő-ahogy akarod, és leírod: kérem tekintsenek el az ügyben a tárgyaláson történő személyes meghallgatásomról, mivel az ügyben a korábbi vallomásomat fenntartom, annál több információval nem szolgálhatok. Kérem engedélyezze, hogy vallomásomat írásban tehessem meg, mivel ezen és ez okoknál fogva (írod amik az okok), a tárgyaláson való megjelenésem és a terhelttel történő találkozásom a személyes biztonságot a későbbiekben veszélyeztetné.

Valami hasonlót leírsz, udvariasan normális stílusban!

Nem kell megvárni sem azt, hogy megfizettessenek, sem azt, hogy a rendőrség vigyen el oda.

Szerintem nem nagy energia egy levelet megfogalmazni, vagy felemelni a telefonkagylót és megérdeklődni mi is a legkézenfekvőbb megoldás a problémádra.

2011. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
18:04 es igazazad van! levelet fogok irni! ez a legegyszerübb!! nagyon nagyon köszönöm!! de azt még had kérdezzem meg hogy ha levelet irok akkor azt ott nem olvassák fel mindenki elött és az adataim titkosak maradnak ugye?:O
2011. júl. 20. 17:09
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvassák fel, a bíróság dönt, hogy engedélyezi-e hogy írásban tedd a vallomásod, amennyiben engedélyezik, majd küldenek egy erre rendszeresített "űrlapot", amire a vallomást le kell írni, vagy kérdésekre kell válaszolni. Az eljárás során meg szokták kérdezni, már az első vallomástételnél, hogy kéri-e az illető az adatai zártan kezelést. Ilyen nem volt? Amennyiben nem hasonlóan levél formájában kérelmezd, hogy az adataidat zártan kezeljék.
2011. júl. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen nagyon sokat segitettél!ez lesz a legjobb megoldás!:)
2011. júl. 20. 18:19
 18/30 anonim ***** válasza:
Elő fognak majd vezetni és persze a pénzbüntetés.Ezt biztosra veheted jól tudom-Nem mert én sem mentem el hanem mert rendőrként tudom.Remélem segítettem.
2011. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Betegség miatt kihagyhatod de ezt nem játszhatod el mindíg.
2011. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
értem köszönöm:)
2011. júl. 22. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!