Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az embernek van joga ügyészt...

Az embernek van joga ügyészt választania? Vagy az csak egy kijelölt dolog amin nem lehet változtatni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvédet választhatsz, annak te vagy a megbízója (hacsak nem hivatalból kirendelt ügyvéd). Az ügyész megbízója viszont az állam, ezt tehát nem te választod meg.


Pedro

2011. júl. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:S értem, köszi szépen a választ!
2011. júl. 24. 23:51
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Szép lenne, ha azt is te választhatnád:D
2011. júl. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem irtad konkrétan miért akarsz más ügyészt de éppenséggel benyújthatsz bizalmatlansági vagy összeférhetetlenségi indítványt azt hiszem.
2011. júl. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az összeférhetetlenségi óváshoz pontosan meg kell határozni, hogy mi is jelenti az összeférhetetlenséget.

Az nem elégséges indok, hogy nekem nem tetszik! :-)


Pedro

2011. júl. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez igaz, de miután nem irta mi a konkrét probléma gondoltam ez is egy megoldás ha van rá lehetősége.
2011. júl. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tegyük fel hogy van egy jó ügyész haverod... és azt akarod magadnak a bíróságra..
2011. júl. 25. 01:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem te döntöd el, sőt ha az az ügyész jó haverod el sem járhat az ügyedben elfogultság miatt.

Egyébként többé kevésbé jól írták: az ügyész kizárását lehet kezdeményezni, de csak a törvényben felsorolt esetekben, illetve ha egyéb okból az elfogulatlan megítélés tőle nem várható.

2011. júl. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!