Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen kérdéseket tehetnek...

Polányi alexandra kérdése:

Milyen kérdéseket tehetnek fel nekem a biroságon a gyermek elhelyezéssel kapcsolatban? én 22 éves vagyok és van egy 2 és félélves kisfiam mivel nem nálam van hanem a volt élettársam elvitte tölem ugy hogy kockáztatta gyermekem testi éppségét

Figyelt kérdés
mire számithatok? nekem itélik e a gyereket?? mivel biroságra adtam és ideiglenes elhelyezést is kértem de sajnos még választ nem kaptam. És nem segit senki sem a gyámügy sem a renörség és sehonnan semi választ nem kaptam.Segitségüket elöre is köszönöm.
2011. júl. 26. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha még nincs meg a bírósági határozat, akkor te is elhozhatod a gyereket tőle, a rendőrség és a gyámügy, nem mondta, hogy menj és hozd el mondjuk a bölcsődéből?
2011. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát ezaz az én fiamat nem adjaák oda mivel már többször voltam a gyámügyhöz hogy segitsen senki semmit nem tett az ügyembenn már lassan másfél hónapja nem láttam a gyerekemet és nem jár bölcsödébe. mindenki azzal van hogyí majd a biroságon eldöntik. amugy meg majd belehalok a bánatba hogy nem látthatom és nem tudok rola semmit ilyen embereket még nem láttam hogy igy elszakitsanak egy gyereket az annyjátol :( mivel én is más faluban lakok a gyerek apja is máshol lakik :(
2011. júl. 26. 13:03
 3/13 anonim ***** válasza:
miért van az élettársadnál? az élettársad az apja? hogy került hozzá?
2011. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
miért vette el tőled? nem értem. volt rá oka?
2011. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Akkor megteheted azt,hogy elmész ahhoz a lakáshoz ahol a fiad van,és egyszerűen elhozod.Ha tudsz menj rendőrrel.

Olyan nincs,hogy nem adják oda neked! A törvény szerint nálad is ugyanúgy lehet mint az apjánál.

Egyébként hogy a kérdésedre is válaszoljak.

Megfogják kérdezni,hogy mi mindent tettél meg annak érdekében hogy a fiadat visszakapd.Ebben az esetben jó lenne ha lennének írásos bizonyítékaid,hogy igenis mindent megtettél azért hogy visszakerüljön hozzád a kicsi.Ha csak mondod,és nincs semmi csak a szavad,azt a férjed röhögve megcáfolja hogy te sosem kerested a fiadat.A te szavad az övével szemben.

Megkérdezik,hogy miképpen jutottatok idáig..

Megnézik,hogy a fiad jelenleg milyen körülmények között él.

Ilyenkor megnézik,hogy az anyjánál milyen körülmények között élni.

Elég komoly a helyzet,és sajnos ez nem fog menni egyik napról a másikra...

Én tuti hogy minden áldott nap ott lennék a ház előtt egy rendőrrel vagy egy gyámügyessel.A gyámügyél is levágnék egy olyan hisztit,hogy kénytelen lennének velem is foglalkozni.

2011. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
mi a teljes sztori?
2011. júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
voltam már nem egy tanum van rá sajnos sok pénzünk be került a fuvar nekem is és a szülimnek is az baj hogy hiába is mentünk a gyámügyre szószerint leráznak hogy ök nem tudnak semmit tenni.mivel biroságon nincs meg a gyerek elhelyezés. mondják ezt a gyámügyön mert szerintük ez nem az ö hatáskörükbe tartozik.én révleányváron lakom a szüleimnél és a volt élettársam cigándon. és a rendörök sem ugy álnak hozzá hogy segitsenek. mikor sikerült eljönnöm a gyerekemmel a szüleimhez segitséggel akkor is a rendörök hiába kint voltak smmit nem csináltak a volt aposom is megfenyegetett minket élet veszélyesen és hiába voltak ott a rendörök és semit nem tettek. mindez történt 2011.06.06-án és még jegyzökönyv sem készült rol.... :( és azota nem láttam a fiamat :( pedig egy jo párszor mentünk :( de hiába :(
2011. júl. 26. 13:29
 8/13 anonim ***** válasza:
vajon miért akarják ennyire szigorúan, hogy ne veled legyen? normális emberek között az ilyen megoldható.
2011. júl. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
na lényeg hogy nem lehet az apával megeggyezni mivel kijelentette hogy nem is neki kell a fiam hanem az annyjának a pénz miatt:(
2011. júl. 26. 13:34
 10/13 anonim válasza:

Gyermekjólétnél nem volttatok? Ott kell kezdeni, a hatósági intézkedés a vége felé van. S a germekjólétnél szoktak átirányítani a gyámügyesekhez. Nem lehet, hogy ezért nem segítenek? Mert a lépcsőfokokat végig kellene járni. bemész, s ott biztos segítenek. Lehet igénybe venni mediátort. A mediációs eljárás az olyan, hogy a férfi, s a nő mellett van egy 3. fél is, ez egy külső szemlélő, aki meghallgat titeket, s anélkül hogy beleszólna, segít abban, hogy valamilyen szinten megegyezzetek. Ez bíróságon kívüli megegyezési eljárás.

Gyermekjóléti szolgálatnál voltam gyakorlaton szociális munkásként 2007-2008-ban.

2011. júl. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!