Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen érdekes eseteket...

Milyen érdekes eseteket ismersz a szerzői joggal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
nagy perek, viták stb..
2011. szept. 14. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy skót nő, akit bepereltek, mert a boltjában egy szerzői jog által védett dalt énekelt. A hatalmas felháborodás miatt a perelő visszalépett :)


Nem tudom mennyire igaz, de jogilag simán megtörténhetett volna.

2011. szept. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg azok, amikor egy-egy híres írót plágium vádjával perelnek általában ismeretlen(ebb) írók azzal, hogy a nagyon sikeres figurát valójában előbb ők írták meg, és XY csak ellopta őket.

Gondolok itt pl. arra, hogy J.K. Rowlingot is érte ilyen vád, meg sok más írót is.

Sajnos azt nem tudom, hogy végül lett-e per belőle, mert nem követtem nyomon őket, de neten biztos könnyű utána nézni.


Vagy kifejezetten magyar ügyekre gondoltál?

2011. szept. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ment a zöld kéz mindkettőtöknek :)

Egyébként nem csak magyar ügyekre gondoltam.

A skót eset érdekes, ha valóban megtörtént :D

J.K.Rowling ügyének meg utánanézek, köszi a tippet!

Valaki más esetleg?

2011. szept. 14. 22:13
 4/4 Tetszik a ***** válasza:
100%
A bandával előadtunk egy saját számot, és a fellépés után odajött pár srác vitázni, hogy ezt bizony ők már hallották jelentősebb koncerteken, és hogy merészeltük a magunkénak vallani. Percekig tartó vita és fenyegetés után elmentek, mi pedig ezért átdolgoztuk a számot.
2011. szept. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!