Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy 16 éves lány együtt lakik...

Egy 16 éves lány együtt lakik egy 30 éves férfivel a szülei ezt boldogan tűrik de én nem mivel ő a rokonom! Ilyenkor mit lehet tenni? Kinek kell szólni és mi lesz ebből?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
hogy mi lesz belőle? jó nem az biztos.De ne avatkozz bele,ha a szülei "leszarják",mert te leszel az utálatos kép a zsidó templomban...azt fogják mondani: közöd?
2011. júl. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
és te kije vagy?
2011. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Senkinek nem KELL szólni erről, mivel ha a szülők megengedik, akkor ebben semmi törvényellenes nincs. A szülő ezt engedélyezheti a gyerekének (és most tekintsünk el attól, hogy én magam mit tartok helyesnek és mit nem), innentől kezdve másnak ebbe nincs beleszólása.

Maximum akkor lehetne a gyámügynek beleszólni valója, ha az a férfi bántalmazná a lányt, vagy nem engedné iskolába járni, vagy a lány magától nem járna (tekintve, hogy még bőven tanköteles).

2011. júl. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 ji..... válasza:
78%

Téged ez miért zavar ennyire? A férfi veri, vagy bántalmazza? Mert akkor megértem.

De egyébként, ha a saját szülei nem szólnak bele, szerintem békén kell hagyni, és nem kell szólni senkinek!!! A véleményed meglehet, de ennyi.

2011. júl. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Ja, a "mi lesz ebből" kérdéshez engedd meg, hogy leírjam a saját tapasztalatomat, amit persze nem lehet mindenkire általánosítani, de ez is egy lehetőség. Ennyi idősen nekem egy pár évvel idősebb barátom volt, és olyan 17 éves korom körül már kvázi együtt laktunk. Ettől függetlenül nem helyeslem ezt, de nem azért, mert ebből bármi bajom lett volna, de ez most mindegy. Szóval, mi 3 évig voltunk együtt, hivatalosan nem éltünk együtt, mivel minden nap hazajártam a szüleimhez, de másfél éven keresztül majdnem minden éjjel ott aludtam, csak nagyobb ünnepeken nem (Húsvét, Karácsony, stb). És mi lett belőle? Semmi. 3 év után szakítottunk (én vele, mert már valahogy nem volt ez kapcsolatnak sem nevezhető, nem csináltunk együtt soha semmit). Hátrányom nem lett az egészből, azóta is jó barátok vagyunk, pedig már eltelt pár év, 24 vagyok jelenleg.

Tudom, járhattam volna rosszul is, pl. ha terhes lettem volna, biztos megtartottam volna a babát, de azért volt bennem annyi felelősségérzet, hogy szedjek gyógyszert, a sulit sem szúrtam el, szóval nem lett semmi.

A szüleimnek mondjuk annyira nem tetszett a dolog, de amikor látták, hogy ez nem egy futó kaland, meg hogy a barátom tényleg szeret engem, és nem csak a friss husit látja bennem, akkor már nem nagyon szóltak bele, bár az tény, hogy megkönnyebbültek, hogy nem maradtunk együtt életünk végéig.


Na ezt csak azért írtam le, mert nem kell mindig a legrosszabbat feltételezni, nem biztos, hogy olyan borzasztó vége lesz ennek a kapcsolatnak. Ettől függetlenül továbbra sem helyeslem, mint ahogy a szüleim sem helyeselték, de azért nem biztos, hogy olyan elvetemültek lennének, mint ahogy ez kívülről látszik.

2011. júl. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

nekem az a furcsa, hogy mit eszik a 30as hapsi a tinilányban.


a szülők lehet, h örülnek, h nem nekik kell eltartaniuk a kiscsajt, hanem a pasi gondoskodik róla.


nekem mondjuk ilyen anno eszembe nem jutott volna.


ne avatkozz bele, egyszer úgyis vége lesz ennek a kapcsolatnak.

2011. júl. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 doboszoli ***** válasza:
64%
Irigy vagy rá, mi?
2011. júl. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
jajj tipikus magdi anyus a kérdező aki mindenbe belekotnyeleskedik ami nem tetszik neki:D
2011. júl. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

"Senkinek nem KELL szólni erről, mivel ha a szülők megengedik, akkor ebben semmi törvényellenes nincs."


Ez csak egy bizonyos korig igaz.

HA az illető 14 év alatti akkor a szülők tehetnek feljelentést.

HA viszont 14 év feletti akkor senki sem tehet semmit ugyanis ha a lány nem tesz feljelentést más sem tehet.

2011. júl. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 doboszoli ***** válasza:
100%
Igaz!
2011. júl. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!