Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van egy 3 éves lányom,az...

Van egy 3 éves lányom,az apukájával nem vagyunk összeházasodava, csak együtt élünk! Ismerőseim szerint igényelhetem azt a segélyt ami az egyedülálló szülőknek jár. Igényelhetem vagy nem?

Figyelt kérdés
Mivel nem vagyunk összeházasodva,nincs papírunk az élettársi kapcsolatról és a szüleimnél lakunk,ahová ő nincs bejelentve!A régi lakcíme van a lakcímkártyáján,ahol az annyával élt!Remélem tud nekem valaki segíteni!
2009. ápr. 24. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Valóban ki lehet tölteni egy lapot arról, hogy egyedülálló vagy és akkor több családit kapsz, de az ugye nem lenne legális a te helyzetedben, de ha akarod, beadhatod. Meg fogják adni, mivel nem tudják nyomon követni, hogy kivel élsz.
2009. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy ez a jog kategóriában van. Ha arra vagy kíváncsi, hogy ez járna-e hivatalosan, akkor a válasz nem.
2009. ápr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jogszerűtlen az igénylés:

"Egyedülállóság jogcímei: egyedülálló az a személy, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált, házastársától külön él és nincs élettársa."

Bár papíron nem vagytok élettársak, de mégis azok vagytok.

Ha igényled egyedülállóként és erre később rájönnek, akkor jogszerűtlen kifizetés miatt visszafizetheted a különbözetet. Megéri?

2009. ápr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igényelheted nyugodtan. Ki jönne rá és hogyan?
2009. ápr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Talán ha a még mostani jóismerős később rossz lesz,és véletlenül bejelenti.Megérné?
2009. ápr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kéremszépen, nem kell szétkürtölni. Másrészt hogy ellenőrzik? Benéznek a kulcslyukon?
2009. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,sokat segítettetek!Azt hiszem,hogy nem vágok bele,mert az a helyzet,hogy nem városban lakom hanem faluban és ott mindenki ismer mindenkit,De mondjuk a polgármester akihez beadnám ezt a kérvényt azt sem tudja ki kicsoda a faluban!De még gondolkozom mit is csináljak!Mégegyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2009. ápr. 24. 19:52
 8/8 anonim ***** válasza:

13.700Ft az egyedülállónak járó csp.!

Szerintem nem éri meg lekubni ennyiért!

2009. ápr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!