Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feljelentett egy game...

Ha feljelentett egy game admin becsületsértésért, akkor most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy játékban 1-2 hónapja végleges tiltást kapott az egyik accountom, és az admin azt írta, hogy újat se regisztrálhatok. Rá 1-2 hónappal kíváncsi voltam, hogy tényleg be is tartja, és 5 perc se telt el, már bannolt.

Ezután durva és trágár felhasználónevekkel beregisztráltam, és a játék in-game chaten sértegettem az admint. Kb. az 5. trágár név után azt mondta hogy ma feljelent becsületsértésrét és zaklatásért.

Hozzáteszem, csak nick nevek között zajlott az incidens, személyesen nem ismerjük egymást, és minden írásban történt. Azt mondta, hogy mentette a naplózásokat a chatről meg az admin rendszerben láthatók a trágár regisztrációk, és hogy továbbítja a felettesének, meg a rendőrségnek. Egyik ismerősöm erre azt mondta, hogy nem fog feljelenteni, mert akkor magát tenné nevetségessé.

A balhé nem hetekig, csak 1 óráig tartott és ha számít, a játékcég német, de a szervere magyar. Mire számítsak? Olyat ne írjatok, hogy mész a börtönbe, meg fizetsz 1 milliót, mert hasonló helyzetben nektek is rosszul esne, ha más ilyen válaszokkal viccelődne nektek.

22/F


2011. júl. 28. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
semmi nem lesz...mi lenne? feljelentenek, mert csúnyán beszéltél a chaten??? hagyjuk már!!!!
2011. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A célját mindenesetre már elérte mert magadba szálltál. Már egy tizenöt évesnek is gyerekes amit csináltál.
2011. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy feljelentene,ha megtenné akkor jól pofán fogják röhögni.Enyi erővel minden 3.embert fel lehetne jelenteni..
2011. júl. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mind1 mit írtál, pl fenyegetésért megütheted a bokád. Egyébként van egy német cég, nem tudom, hogy ott történt-e, de a fórumon fel van tüntetve mit nem csinálhatsz, egy-két dolog következménye is.

Ha nagyon elszaladt veled a ló, meg lesz a tanulópénz.

2011. júl. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kiröhögöd.

Aztán kiröhögöd megint.

Ilyen alapon a GYIK jó pár látogatóját fel lehetne jelenteni. (nem akarok mutogatni senkire)

De meg kell jegyeznem, hogy 22 évesen tényleg nem ez a megfelelő viselkedés.

2011. júl. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Vigyél már fel egy fullos karit 1-2 hónap izzadó munkával, aztán bízd rá egy go-ra, aki nemhogy törli még okoskodik is, aztán álld meg józan ésszel...
2011. júl. 28. 16:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Kell neked ilyen "minőségi" játékokkal játszanod.
2011. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én átérzem a helyzeted!

Ahogy előttem írták kiröhögnék.

De elég szörnyű főleg ha még pénzt is költöttél rá (Ft)!

Bár ha ok nélkül törölte ki akkor írsz a Supportnak vagy a "nagy kutyáknak" és lehet tesznek valamit az ügyben:)

2011. júl. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elhiszed, hogy a rendőrségen van jobb dolguk is, mint azt kutatgatni, hogy ki kinek mit és hogyan szólt be egy online játékban?
2011. júl. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már ilyen ügyem, bizony a rendőrség minden egyes feljelentéssel köteles foglalkozni. Tehát ha a csávó tényleg feljelent, akkor a rendőrség megkeres téged az IP-cím alapján, és bíróság elé állhatsz. Lesz majd 2-3 tárgyalás, szembesítés meg a többi idiótaság, eltelik 2 év, megszületik az ítélet - ha kellő megbánást tanúsítasz, meg sikeresen meggyőződ a bíróságot, hogy a cselekedeted csak csekély mértékben volt veszélyes a társadalomra, akkor kapsz 30 ezer Ft pénzbüntetést, vagy talán figyelmeztetéssel is megúszod, és mehetsz Isten hírével.


Ha viszont sokat hepciáskodsz, esetleg nem bírsz magaddal, és az ügy közben is folytatod a flame-elést, akkor meg is szívhatod. Tudok egy idiótáról (teljesen megbízható információ, ismerem a másik peres felet), akit ilyen netes zaklatásért, sértegetésért több százezer Ft kártérítésre ítéltek, nyilván a büntetőügy után lezajlott polgári perben. Mondjuk az egy durvább ügy volt, nem egy órát tartott, hanem hónapokig.

2012. nov. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!