Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetnek rágalmazásért...

Feljelenthetnek rágalmazásért és becsületsértésért?

Figyelt kérdés

Egy újság cikkre szeretnék reagálni. Egy bizonyos újságban a horoszkóp íróját, "kuruzslónak" nevezem/nevezném(Még nem küldtem el ) Ennyi az összes sértés, a többi az mind tárgyilagos vélemény és alátámasztott tény, idézve a munkatörvénykönyvéből stb. Nem azért akarok az újsággal levelezni, mert kötözködni van kedvem, hanem mert olyan dolgot írt le, ami sérti a közízlést és nagyon negatív befolyásolással lehet emberekre. Én magam nagyon megütköztem rajta, hogy mernek ilyet leírni és nem tudom elnézni a többi olvasójával szemben sem. Ilyen primitívséget, hozzá nem értést még életemben nem olvastam (Hozzá kell tennem nem olvasok rendszeresen horoszkópot az interneten sem keresgélem, ebbe is csak kíváncsiságból kukkantottam bele. Amúgy az újság sem támaszt magas értelmi színvonalat az olvasóival szemben, ha értitek mire gondolok. Életemben először és csak azért vettem meg, mert hallottam a rádióban, vagy a tv-ben (Nem emlékszem pontosan, hol reklámozták) a nyereményjátékról.


Nem akarom itt leírni amit írtam. Egyszerűen csak kíváncsi vagyok, hogy meddig mehet el az ember őszinteségben és honnan számít rágalmazásnak, becsületsértésnek?


[link]


Ebből az írásból szemezgettem. Ha jól értelmezem, akkor nem vonatkozhat rám, hiszen e-mailben írnék és nem a nagy nyilvánosság előtt mondanám annak a személynek. A bizonyítás pedig, meg van, hiszen pont arra reagálnék


Kiemeltem egy-két dolgot


1,A rágalmazás és a becsületsértés elkövetője nem büntethető, ha a becsület csorbítására alkalmas tény valóságát bebizonyítja.


2,aljas indokból vagy célból, nagy nyilvánosság előtt, vagy jelentős érdeksérelmet okozva követik el


2011. aug. 23. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

akkor írd azt: véleményem szerint kuruzsló látszatát kelti. és akkor már csak az álláspontodat közölted. Azért meg lehet fogalmazni ügyesen olyan sértéseket, mit mindenki ért, de nincs benne kivetnivaló. Amiket fent leírtál jól hangzanak.

Amúgy mit írt a cikkben, ami így feldühített?

2011. aug. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Inkább dolgozz és vidd előrébb az országot minthogy ilyen baromságon jár az eszed.
2011. aug. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bizonyítsa be a kuruzsló, hogy Ő nem kuruzsló. Tevékenységét semilyen tudományos alapon nem lehet alátámasztani.
2011. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nagyon jó ötletnek tartom, amit írtál.


Ezt írták pontosan a cikkben „Egy halasztás vagy vétség bírságot vonhat maga után"


Ha belemélyedsz, akkor fogod érezni és érteni, hogy micsoda baklövést követett el az írója.


És itt a vétségen és a bírságon van a hangsúly. A vétség, az egy nagy horderejű, negatív kijelentés, rossz, negatív befolyással lehet a horoszkópot olvasó, amúgy is befolyásolható elmékre. Amikor végig futottam azonnal beugrott az egyik legnagyobb félelmem. Annak ellenére, hogy gyakorlott vezető vagyok és a legjobb tudásom szerint vezetek mindig. De van egy félelmem, ami nem tudatos, hogy nehogy véletlenül balesetet okozzak. ( Ez az érzés nem akadályoz a vezetésben, nagyon szeretek vezetni az ismerőseim is dícsérnek, de ott hátul ez mindig motoszkál ez a negatívum. Nos és ennek a sornak az elolvasásával nekem rögtön ez a félelmem ugrott be. A VÉTSÉG az pl. amikor gondatlanságból embert ölünk, tudom, hogy vannak enyhébb fokozatai is a vétségnek. de egyikben sem szeretnék tudatosan részt venni, még a legenyhébben sem. Egy jós, egy horoszkóp író, nem írhat, mondhat ilyen súlyú negatívumot, mivel pontosan a befolyásolás eszközét használja.

Az egész horoszkóp, beleértve a többi csillagjegyet is szedett-vedett sok a negatívum és sok az ismétlés. Nem hozzáértő asztrológus készítette. A lényeg, hogy rám is iszonyú rossz hatással volt, annak ellenére, hogy azt mondom magamról, hogy nem hiszek a horoszkópban ( Persze kíváncsiságból bele-bele olvasok néha. a pozitívum, nagyon jól jön) Tehát tudom, hogy nem mondják meg a csillagok, hogy mi lesz, hanem ez mint önbeteljesítő jóslatként működhet. Ezért nem szabad súlyos negatívumot leírni, mondani, pozitívat igen.

2011. aug. 23. 10:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem foglalkoznék vele. A mai értéktelen szennylapok és az internet is tele van néphülyítő írásokkal, napi szinten ötvenszer tudnék reagálni mint te, szerencsére látszik, hogy kevés ilyennel találkozol ezért háborított fel. Mindenkinek a saját döntése, hogy megveszi-e az újságot és elhiszi-e amit olvas. Ennyi erővel az egyik tv csatornával is lehetne újat húzni, amiért jósolgatna a naív betelefonálóknak, ráadásul a 666-666 hívószámon, ami már csak hatásfokozás.
2011. aug. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hát azt írd le, amit itt a hozzáfűzésedben leírtál: az egézs horoszkóp szedett-vedett, tele van ismétlésekkel, aki készítette, az nem hozzáértő ember látszatát kelti.

Az olvasókból valószínűleg rossz hatást vált ki. Nem hiszem, hogy a mai versenyszférában bármelyik médium is megengedheti magának, hogy egy egy ilyen sarlatán jellegű írással olvasókat veszítsen, márpedig ez minden bizonnyal azt eredményezheti, ráadásul a lap/vagy oldal az ilyen írások leközlésével a saját jó hírével játszik.

stb stb

2011. aug. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:43


Hát igen, nagyon jól mondod, borzasztó, milyen népbutítás folyik. Ha a tv-ben műsort keresek és véletlenül egy ilyen jellegű telefonos műsorhoz érek, azonnal kapcsolok el. De erről a 666-ról még nem is hallottam. Jesszusom



válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:49


Húú hát nagyon jót írsz! befogom építeni a levelemben. Köszönöm !



Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!

2011. aug. 23. 10:56
 8/8 anonim ***** válasza:
azért írnak mindent feltételes módban, hogy ne lehessen támadni a nevetséges pénzhajhászást
2011. szept. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!