Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem lenne itt az ideje módosít...

Nem lenne itt az ideje módosítani a végkielégítésre jogosultság feltételeit?

Figyelt kérdés
Mert ugye a végkielégítést mire is fizetik?:megszűnik egy munkahely,kirúgnak 1 rossz dolgozót, és a törvény "anyagi segítséget" nyújt addig,míg nem talál az érdekelt új munkahelyet.Ami engem nagyon zavar,hogy a parlamentbe beszavazott képviselők és az általuk kinevezett állami vezetők a lehetőséget -általában- 4 évre kapják.Amennyiben rosszul végzik a munkájukat, mehetnek.Miért kapnak végkielégítést? Én még egyszer sem hallottam,hogy leváltásukat követően vadul keresnek munkát!Ráadásul biztosan vannak olyan képviselők,volt állami vezetők,akik többször is "visszakerülnek" a parlamentbe, majd az újabb leváltásukkor megint felveszik(mert jár) a végkielégítést.Ideje lenne módosítani a törvényt,hogy valóban álláskeresés idejére tekintettel lehessen csak adni.
2009. ápr. 9. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Törvényszerűen a munkahely megszűnése, nem biztos, hogy egyben végkielégítéssel is jár.

A fegyelmivel eltávolított (kirúgott) dolgozónak nem jár végkielégítés, ugyan úgy, ahogy a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszűnése esetében sem!

A végkielégítés összege, az adott munkahelyen, munkaviszonyban töltött idő hosszától függ.

(nincs összefüggése az álláskeresés idejével.)

Az álláskeresés idejére folyósított támogatást (juttatást) álláskeresési támogatásnak nevezzük.


A munkavállalót végkielégítés illeti meg, ha munkaviszonya a munkáltató rendes felmondása vagy jogutód nélküli megszűnése következtében szűnik meg


[link]


[link]

2009. ápr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Törvény módosításának a feltétele, hogy a Parlamentben jelenlevő képviselők, 2/3-os többsége,+1 fő megszavazza.
2009. ápr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1 válaszoló: a politikai kérdések között szerepeltettem a kérdést, és nem véletlenül. Köszönöm a pontos tájékoztatást, de mint írtam: rossz a törvény (sztem), ha megint végkielégítéseket fizetünk a bukott,leváltott állami tisztségviselőknek.
2009. ápr. 9. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:

A válaszadó a 2/3+1-el érthetően jelezte, kinek kellene megszavaznia ezt. Annak lényegében, akit érint. Kéz kezet mos alapon.

Lehet cukrozni a jelen államigazgatást és jogot, attól még takony marad, legalábbis azoknak, akik ezt értékteremtő munkájuk után szerzett fizetésükből tejelt adójukból fenntartják. Lehet szipákolni ezt a taknyot, de legjobb lenne kifújni és fellélegezni. De előbb lesz magyarból kisebbség, mint közös értékrendet valló, aktív, képviseletet csak szükséges esetben igénylő társadalom.

2010. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!